Ako prvý udrie do oči vzhľad hatchbacku! Včera sme priniesli správu o Mazde Vision Coupe a Kai Concept. Druhá menovaná v Tokiu predstavila predobraz budúcej "trojky" 2019. A veru, je sa načo pozerať, nová Mazda 3 má stať za to! Dva koncepty (spolu s Vision Coupe) patria medzi najväčšie ťaháky a ikony japonského autosalónu. A plne to chápem. Navyše, za dizajnom technika absolútne nezaostáva. Užite si rozsiahlu fotogalériu! 

Dynamický, až agresívny tvar, retro minimalistický interiér a skvelá technika. Privítajte predobraz novej Mazdy3.

SkyActiv-X v hlavnej úlohe

Kai Concept predstavuje aj technické zmeny novej trojky. Rázvor predĺžili o 50 mm a hovoria o väčšom priestore pre cestujúcich a lepšej ovládateľnosti. Produkčné auto Japonci postavia na vynovenej architektúre „starej dobrej“ SkyActiv platformy. Zástupcovia značky hovoria o „menej unavujúcom jazdení“ a o „ultimátnom spojení vodiča s autom“.

Ale nejde len o vzhľad. Trojku 2019 budú poháňať revolučné agregáty SkyActiv-X so spaľovaním SPCCI (Spark Controlled Compression Ignition). „Dieselový motor na benzín“ si ponechá aj zapaľovacie sviečky, použije ich pri nízkej záťaži. O technológii sme nedávno písali. V porovnaní s terajšími agregátmi prinesie mimoriadny nárast tepelnej účinnosti motora. Pôjde o malú revolúciu.

K dizajnu napíšem iba jedno: vychutnajte si ho! Dynamické až agresívne tvary vychádzajú zo štúdie RX-Vision. Ja tam vidím aj súčasnú produkčnú Mazdu 3. Ak bude tá budúca vyzerať aspoň z polovice tak dobre, v C-segmente pôjde o trhák! Baví aj minimalistický interiér v retro štýle, zameraný na vodiča.

Zdroj: carscoops, paultan, mazda

AKO FUNGUJE SPCCI MOTOR MAZDA SKYACTIV-X?

AKO FUNGUJE SPCCI MOTOR MAZDA SKYACTIV-X?

Mazda je malá automobilka, avšak na poli vývoja nových technológii je to veľký hráč. Už odjakživa ide tak trochu proti ...

20. 08. 2017
MAZDA VISION COUPE JE ASI NAJ ŠTÚDIA ŠPORTOVÉHO SEDANU (NOVÉ FOTO)

MAZDA VISION COUPE JE ASI NAJ ŠTÚDIA ...

Mám rád všetky automobilky! Myslím to vážne. Niektoré však uznávam o čosi viac. Prístup Mazdy mi je ...

25. 10. 2017
EVOLÚCIU MAZDY RX-VISION UVIDÍME NA AUTOSALÓNE V TOKIU UŽ V OKTÓBRI

EVOLÚCIU MAZDY RX-VISION UVIDÍME NA ...

Pred dvomi rokmi Mazda prekvapila štúdiou RX-Vision. Konceptom tak ohromili verejnosť, že niekoľko ľudí chcelo dokonca ...

19. 09. 2017
MAZDA POTVRDILA VÝVOJ WANKEL HYBRID POHONU

MAZDA POTVRDILA VÝVOJ WANKEL HYBRID POHONU

Mazda rotačnému motoru nedá pokoj. Aj keď nebola prvá automobilka, ktorá ho vyvíjala (česť prináleží nemeckej firme ...

06. 09. 2017