Bugatti Veyron dostane nástupcu, to nie je novinka. Nový hypercar by sa mohol volať Chiron, to ale tiež nikto nepotvrdil. Dnes už vieme, že auto skutočne príde. Dve testovacie muly nedávno jazdili po Taliansku. Samozrejme ich niekto vyfotil, natočil a uploadol na internet. Autá sa nápadne podobajú na koncept Bugatti Vision GT.

Bugatti testuje nástupcu Veyrona, dve testovacie muly videli v Taliansku.

Nečakáme, že Bugatti Vision GT by pustili do premávky bezo zmeny. Už keď hovorili o tom, ako pri návrhu použili reálne vývojové procesy a koncept tvorili ako skutočné auto, sme mohli tušiť, že Bugatti niečo chystá. Dve testovacie muly v Taliansku sú toho dôkazom, vyzerajú ako Bugatti Vision GT pretavené do civilnej podoby.

V premávke neuvidíme takú divočinu, ako gigantické zadné krídlo, obrovský spliter, či kanardy. Hypercar pôsobí uhladene, ale nie až tak, ako malé zlaté šteniatko. Výfuky presunuli dole do oblasti difúzora, namiesto krídla použili automaticky sa vysúvajúci spojler, výduchy za presnými kolesami poriadne zmenšili a ani predné svetlá nie sú také brutálne. Ide však len o testovacie muly, konečný produkt môže vyzerať inak.

Aké bude Bugatti Chiron? Má zase posunúť hranice o kus ďalej, hovorí sa o 8,0 l W16 quad-turbo motore s výkonom 1500 k. Hypercar by s ním mal prekročiť hranicu 460 km/h a zrýchliť z pokoja na stovku za menej ako 2 sekundy. To všetko len za niečo vyše 2 milióny eur.

Zdroj: carscoops.com