Keď niekto spomenie Porsche a Mercedes v motoršporte, prvé čo mi napadne je vzájomná rivalita na trati. Lenže nie vždy to tak musí byť. Pred niekoľkými desaťročiami potreboval továrenský tím Porsche auto, ktorým by vozil na preteky svoje špeciály. Tak v roku 1968 objednali dva Mercedesy, ktoré boli na to ako stvorené.

Buster kedysi vozil špeciály Porsche na preteky. Dnes patrí do zbierky Brumos Porsche, ktorí s ním jazdia na preteky historikov. Veľa jazdcov tej éry Buster pozná a radi si zaspomínajú na staré časy.

Dnes jeden transportér patrí do zbierky Brumos Porsche na Floride v USA a hovoria mu Buster. Ale vráťme sa na začiatok. Písal sa rok 1968, Porsche objednalo dva nákladiaky Mercedes. Tie na mieru fabriky upravili v štutgartskej firme Schenk Aufbau. Transportéry potom vozili na preteky špeciály ako Porsche 917 alebo 956 a v službe zostali až do 80-tych rokov. Okrem Bustera sa zachoval aj druhý transportér, ktorý sa dnes nachádza v zbierke Porsche.

Brumos sa dostali k Busteru v roku 2003 a sú šťastní, že majú v garáži kus histórie Porsche. Dnes s ním jazdia na preteky historikov. Veľa jazdcov z tej éry Buster pozná. Preto sa rozhodli, že do interiéru umiestnia dosku, kam sa môžu pretekári podpísať a tak zaspomínať na niekdajšie časy.

Zdroj: autoblog.com