Krátko potom, čo ma Maroš upozornil na nasledujúce video som si povedal: „Čo je to za ... nudnú vec?“ Ešte predtým ako som ho zavrel a poslal do nenávratna internetu som mu ale dal šancu. Páni a dámy, rozhodne stojí za pozretie. Možno je to tým všade prítomným konzumným duchom Vianoc s príchuťou jari, ja vážne neviem... :)

Vodiči dostali namiesto očakávanej pokuty, neočakávaný darček.

To čo som vo videu videl, mne osobne príde ako skutočne neuveriteľné. Minimálne nie na naše podmienky. V meste Lowell, v americkom štáte Michigan, zažili vodiči moderného ducha Vianoc prichádzajúceho z rúk miestnych policajtov.

 

Aké pocity alebo myšlienky vami prebehnú, keď vidíte, že vás zastavuje policajt. Stres, strach, rozčúlenie, hľadanie výhovorky, prosby alebo rozčúlenie? Na Ježiska (v miestnych podmienkach asi na Santu) sa zahral Scot VanSolkema, príslušník miestneho oddelenia. Jeho úlohou bolo zastavovať vodičov za vymyslené dopravné priestupky. V rámci Vianoc sa s nimi však pustil do nenútenej konverzácie o darčekoch a prianiach ich rodinných príslušníkov.

Darčeky v rukách policajtov sú pravdepodobne pre vodičov na celej planéte naozaj nevídanou udalosťou. V USA však zapracoval duch Vianoc a premenil pokutové bločky na splnené priania.

Všetko však už prostredníctvom vysielačky počúval pripravený tím ľudí v nákupnom centre, ktorý spomenuté darček nakúpil a priviezol na miesto činu. Celá akcia od nahlásenia darčeka, cez jeho kúpu, dovoz až po odovzdanie trvala údajne 10 až 15 minút. Radosť a prekvapenie je na tvárach ľudí veľmi zrejme čitateľné. Ktovie ako však vyriešili priania, ktoré nedokázali splniť.

 

Podstatné však je, že daná akcia vznikla v spolupráci s iniciatívou UpLift Someone Christmas. A teda výdavky na darčeky pravdepodobne nešli z rozpočtu polície. Muži zákona však danú akciu zorganizovali najmä kvôli tomu, aby dokázali, že im na občanoch a obyvateľoch svojho mesta záleží. Dúfam, že našim na nás záleží minimálne rovnako. ;) Mimochodom všimnite si, ako v Michigane sneží.

 

Prečítajte si aj: Výzva prezidenta polície pre bezpečnú jazdu nielen počas sviatkov