V Lehniciach sa už tretíkrát stretnú nadšenci áut - upravených, zaujímavých, sériových a jedinečných. V rokoch 2015 a 2016 TopSpeed.sk zorganizoval skvelé akcie. Druhému ročníku sekundoval aj CFC team s programom show&shine. Tento rok ide v Lehniciach CAR FANS CUP samostatne, no bude čerpať zo skúseností z predošlých ročníkov. Pokračuje v pohodovej a priateľskej atmosfére v krásnom prostredí Eventlandu v Lehniciach (časť Sása). Tentokrát vás programom privíta už v piatok podvečer, keď odpáli jednu z najväčších CAR MEDIA SHOW, aká bola na Slovensku uskutočnená, v spolupráci s dB DRAG SK. Každý s audio, media, light tuning a podobnou zástavbou sa môže zúčastniť aj spoločného rekordu zatlačenia najviac dB na jednom mieste, potrebujete k tomu autorádio s FM. Následne BARON a FRYCI zaRAPujú ich naj songy a hlavne novú hymnu slovenského tuningu. Nočná DJ show bude až do raných hodín.

Sobotný program bude nabitý. Počas dňa bude prebiehať show&shine predstavovanie vozidiel aj súťaž dB DRAG Slovensko, posledné kvalifikačné kolo pred autosalónom v Nitre. Že o veľký počet kvalitne upravených áut nebude núdza, svedčí fakt, že v Lehniciach vyberieme prvú TOP20tku áut, ktoré sa zúčastnia finále na Autosalóne v Nitre, ďalej TOP10tku áut, ktoré zabojujú o CFC Putovný Pohár a navyše AMTS Team bude vyberať autá pre AMTS autosalón v Budapešť 2018. Motivácia je teda viac než slušná, nehovoriac o tom, že pre najlepších sú pripravené trofeje custom výroby z ocele, nielen klasické poháre, na aké ste zvyknutí.

Aké autá môžete na akcii zhliadnuť? Určite nebudú chýbať klasické vozy mierne upravené či sériové. Makicov PORN Benz, “convoy“ zložený z VW busíka a chrobáka, lady, škodovky a ďalších. Trend domontovaného vzduchového pruženia neobchádza ani Slovensko a veľká porcia vozov bude doslova ležať na bruchu. AirRide má výhodu, že keď príde čas, chalani si natlakujú vankúše a pohodlne sa odvezú domov. Horšie to majú ale STANCEri, tí sa jednoducho musia odplaziť tak, ako prišli. :D Hejterská duša nikdy nepochopí, že tuning nie je len o zlepšovaní jazdných vlastností, ale aj o individualizácii, stylingu a jednoducho túžbe odlíšiť sa. Pre nich máme skôr pripravené silné športové vozy ako Mustang ROUSH 727HP, Nissan GTR, či maličký Pulsar GTI-R s výkonom 430 koní. Ak by im ani toto nebolo po chuti, môžu sa poobzerať po limuzínach, amerických vozoch alebo hotrodoch či plážových buginách s motormi z Porsche. Car Fans Cupu sa zúčastňujú aj seriové repliky, uletené projekty doma postavených vozidiel ako BRUTAL, alebo hotrody z dielne FOLK´s garage. Že CFC nie je len o klasickom tuningu ako poznáte, sa môžete presvedčiť na akciách, ktorých sa zúčastňujeme po celom Slovensku.

 

V galérii je malá časť vozidiel, ktorá nám odobrila účasť, a vyzerá to tak, že Lehnice zažijú parádnu expozíciu zaujímavých strojov. Možnosť kempovať v stanovom mestečku priamo v areáli aj pred ním, outdoorové aktivity ako futbal, volejbal, nočná párty, množstvo skvelých áut a ľudí, to sú lákadlá zúčastniť sa CAR FANS CUP PARTY v Lehniciach. Akcie je voľná pre všetkých bez registrácie.