Pri supercars väčšinou pozeráme na výkon alebo na to, aké majú zrýchlenie, prípadne čas na okruhu. Tieto autá však nie sú len o výkone a parametroch, oni posúvajú hranice, prichádzajú s novými riešeniami, ktoré po nejakom čase nájdeme aj v bežnom aute. Výnimkou nie je ani nový Ford GT, ktorý príde na trh s úplnou novinkou, ako prvé auto na svete použije Gorilla Glass.

Gorilla Glass, ktoré poznáme zo smartfónov a tabletov, použije Ford GT na čelné sklo a presklené veko motora. Nie je to len módny výstrelok, ale prináša so sebou niekoľko výhod. Okrem toho, že je odolné voči poškrabaniu, je aj pevné a hlavne ľahké. Oproti lepenému čelnému sklu ušetrí 5,44 kg! Navyše je o 25 až 50% tenší a 30% ľahší a pohlcuje zvuk.

Ford GT ako prvé auto na svete použije Gorilla Glass. Vďaka nemu ušetrí na čelnom skle až 5,44 kg!

Ford GT ťaží z predností Gorilla Glass a bol logickou voľbou na jeho vyskúšania. „Je to veľká výhoda,“ hovorí Hua Thai-Tang, viceprezident Fordu pre globálny nákup. „Každý ušetrený gram sa premietne do výkonnostnej výhody.“ Gorilla Glass pre Ford GT vyvinuli v spolupráci so spoločnosťou Corning, jedným z kľúčových dodávateľov. Fabrika zvažuje nasadenie aj v budúcnosti a v ostatných autách.

Zdroj: autoblog.com