S benzínovými 610 koňmi a V12 môžem BMW M760Li ťažko označiť ako „zelené“. Je pravdepodobné, že v Greenpeace by ho neznášali. Ja ho žeriem očami. Kto povedal, že luxusná limuzína musí byť absolútne plavná, mäkká a odetá do nudnej šedej, čiernej metalízy alebo, po novom, bielej perleti? BMW Abu Dhabi ukazuje, že to nie je pravidlo. Podobne môže vyzerať aj vaše auto, vďaka možnostiam programu BMW Individual.

Individualista od BMW

Luxusný sedan so športovými jazdnými vlastnosťami a výkonom z ríše snov. Tak by sa dalo charakterizovať BMW M760Li. Konkrétny kúsok sa okrem toho pýši zákazkovým lakom Rallye Green od divízie BMW Individual. Predný nárazník je špecifický, zadný spojler dodala Alpina, dvorný úpravca BMW. Interiér je v bielej koži. Tento kúsok sa chce odlíšiť od zástupu „bežných“ sedmičiek. A ide mu to skvele.

Luxusná limuzína nemusí byť šedá, čierna alebo biela. Sekne jej to aj v zelenej, obzvlášť Rallye Green z ponuky BMW Individual!

Lacný nie je, ani nikdy nebude

Model M760Li xDrive začína s cenou na 175 000 eur. Vďaka všemožným príplatkom a BMW Individual programu ju môžete vyhnať do astronomických výšin. Aj keď astronomická je už sama o sebe. Utratíte viac aj v porovnaní s Alpinou B7, ktorá sa výkonovo zhoduje. Darmo, špeci lak a punc rebelstva niečo stojí. Oba modely dosiahnu stovku za 3,7 s a po odblokovaní maximálnej rýchlosti dokážu dosiahnuť až 305 km/h. Znie to šialene, ale až do príchodu novej BMW M5 je M760Li najvýkonnejšie a najrýchlejšie sériovo vyrábané BMW historicky. Verili by ste? Je zároveň najväčšie a najluxusnejšie, aké kedy v Mníchove postavili.

Nemeckí konkurenti s identickým výkonom

A konkurenti? Za podobné prachy viete zohnať Mercedes AMG S63 s výkonom 603 koní a šprintom 0-100 km/h len za 3,4 s. Lacnejšie je Audi S8 Plus s cenou 145 000 eur. Ponúka 605 koní a 3,7 s na stovku. Zaujímavé, veľmi podobné dynamické hodnoty! Existujú ešte Jaguar XJR a Maserati Quattroporte GTS. Výkonom však výraznejšie zaostávajú.

Zdroj: BMW, carscoops

KARTEL NEMECKÝCH AUTOMOBILIEK? ZNAČKÁM BMW, MERCEDES A VW HROZÍ POKUTA!

KARTEL NEMECKÝCH AUTOMOBILIEK? ZNAČKÁM ...

Veľké Nemecké automobilky dobieha vlastná minulosť. Po kauze Dieselgate čelí VW ďalšiemu obvineniu. Tentokrát v tom nie ...

07. 09.
NOVÉ BMW M5 JE TU A STOJÍ ZA TO! MÁ ŠPECI XDRIVE, 600 K A STOVKU DÁ ZA 3,4 S!

NOVÉ BMW M5 JE TU A STOJÍ ZA TO! MÁ ...

Dočkali sme sa! Je tu nový supersedan M5. Má pohon všetkých štyroch kolies M xDrive. Využíva medzinápravovú rozvodovku ...

22. 08.
BMW M8 GTE VYZERÁ OZAJ SKVELO

BMW M8 GTE VYZERÁ OZAJ SKVELO

BMW najprv potvrdilo info o tom, že už budúci rok príde do predaja nová generácia radu 8. Spolu s ňou aj najvýkonnejší ...

13. 09.
BMW INDIVIDUAL PONÚKA ORIGINALITU UŽ 25 ROKOV

BMW INDIVIDUAL PONÚKA ORIGINALITU UŽ 25 ...

Každý majiteľ by mal rád svoje vozidlo odlišné od tých „ostatných“. Práve pre takých záujemcov ponúka BMW ...

16. 09.