Do kín prichádza ďalší film, ktorý upúta pozornosť každého automobilového fanúšika. Volá sa Getaway. Prvotné informácie hovorili o tom, že film bude novým spracovaním snímky The Getaway z roku 1972. Nebude. Ide o úplne nový príbeh, v ktorom sa v hlavnej úlohe predstaví Ford Shelby GT500.

Ďalší kúsok do zbierky automobilových filmov má na svedomí režisér Courtney Solomon. Dej sa točí okolo bývalého automobilového pretekára Brenta Magnu, ktorého hrá Ethan Hawke. Jeho ženu zadržiava neznámy únosca, ktorý Bretovi dáva pokyny, ako ju zachrániť. Film je popretkávaný automobilovými naháňačkami alebo nehodami. Brent popri svojej záchrannej akcii natrafí na mladú tajomnú hackerku, ktorú stvárňuje Selena Gomez. 20 ročné dievčatá síce bežne nebývajú hackerkami, no ani Mustang nezachraňuje unesenú ženu každý deň.

Film sa natáčal na niekoľkých miestach. To znamená, že Mustang sa bude preháňať po bulharskej Sofii alebo americkej Atlante. Getaway sa dostane do kín 30. augusta.

 

Shelby GT500 nie je vo svete herectva úplným nováčikom. V roku 2008 sa napríklad objavil v novom pokračovaní seriálu The Knight Rider. Televízia NBC natočila len jednu sériu a za jediný kladný prvok 17 epizód mnohí považujú práve prítomnosť Mustangu.

 

Prečítajte si aj: Test Peugeot 307 CC