Nech som nad nadpisom rozmýšľal akokoľvek, lepšia verzia než s len jedným slovenským slovom mi prosto nenapadla. Mená chalanov - drifterov do slovenčiny prekladať neradno :) a americké pojmy ako Black Friday, shopping, či drive-in sú medzičasom tak celosvetové, že anglický nadpis je pre tento účel asi v poriadku. V redakcii TopSpeed.sk by som bol prvý, kto by bojoval za slovenčinu. Každopádne, partia Hoonigan.com a Speedhunters.com včera zverejnila bláznivo skvelé video. Čosi v štýle Gymkhana. Partia, ktorá ho nakrúcala, má na svedomí svetoznáme videá s Kenom Blockom. Obdobný prístup k filmovaniu akcie je zrejmý a skvelý zároveň.

 

Šialená ekšn, desiatky gopro kamier, tesnotky a kúsky, ktoré robia vo filmoch pomocou trikov, tu užijete v reáli a naplno!

Hviezdami tohto videa sú špičkoví drifteri Chris Forsberg a Ryan Tuerck. Obaja sedlajú nádherné Nissany 370Z. Biele kupé je upravené na krásnych 1000 koní. Obaja navštívia od roku 1999 opustené nákupné centrum Hawthorne Mall v Los Angeles. Šialene dobrá ekšn, perfektné zábery, na centimetre presná jazda v bláznivých driftoch a niekoľko fakt nebezpečných kúskov robia z tohto videa okamžitú legendu.
 

Black Friday je prvý piatok po Dni vďakyvzdania, kedy majú v celej USA šialené výpredaje, zľavy a akcie na všakovaký tovar. Čierny piatok nie je v USA o ničom inom, len o nakupovaní.

zdroj: speedhunters.com
foto: Luis YIO