Žiadne uzávierky alebo obmedzenia v premávke nie sú príjemné. Niektoré sú úplne bezvýznamné a niektoré, ak chceme jazdiť lepšie, musíme strpieť. Cez víkend cestári v okolí Senca uzavrú diaľnicu z dôvodu odstrelu mosta. Hlavná obchádzka povedie po starej ceste, resp. vás vyvedie až na R1. Ak musíte doraziť do Bratislavy na určitý čas, radšej vyrazte skôr a spravte si časovú rezervu. To isté platí aj keď cestujete ďalej za Bratislavu.

V rámci výstavby diaľničnej križovatky Blatné dôjde k demolácii mosta nad diaľnicou D1 na 30. km.

Uzávierka diaľnice D1 je potrebná pre zachovanie bezpečnosti motoristov a plynulosti dopravy počas demolácie mosta vedúceho ponad diaľnicu D1. Pri tejto činnosti musí byť uzavretá vozovka v oboch smeroch na nevyhnutne potrebný čas.  Odhaduje sa približne na 18 hodín. 


Úplná uzávierka diaľnice D1 od križovatky Trnava po vjazd Blatné (smer Žilina - Bratislava) a od Blatného po križovatku Voderady (smer Bratislava - Žilina) bude v nasledovnom čase: 15.10.2016 (sobota) od 15:00 do 16.10.2016 (nedeľa) do 09:00. Samozrejme musíme počítať aj s možnosťou, že sa tieto obmedzenia posunú v prípade komplikácií, ktoré pri takejto činnosti môžu nastať. 

NDS pripravila mapku kadiaľ bude možné uzávierku obísť.

Zdroj: NDS