Všimli ste si, že na našich cestách akosi pribudli autá? Napriek kríze cestuje väčšina ľudí do práce, alebo za zábavou autom. Tu treba myslieť aj na cestovné poistenie. Smutné je, že autá sú často málo obsadené. Len zriedkavo je tam aspoň jeden spolujazdec. Aj toto je dôvod prečo sú naše cesty preplnené a vznikajú zápchy. Riešením sú napríklad autobusy. Tie fungujú, rovnako ako nákladná doprava na základe licencie. Túto upravuje zákon a teda nie je možné, aby niekto kto nemá potrebné doklady a vozidlo si len tak jazdil po našich cestách.

 

Šetriť naše životné prostredie by sme teda mali započať u nás samých. Ak by väčšia časť vodičov presedlala práve na verejnú dopravu, zo zaplnených ciest by sa vytratilo veľmi veľa osobných automobilov. V prípade, že Vaša kancelária neleží na trase žiadnej linky, dohodnite sa s kolegami a zvezte ich do práce. Nebudete musieť jazdiť sám. Okrem zníženia počtu áut na ceste sa aj počas cesty do práce porozprávate. Ak aj vo Vašej garáži stojí viac než len jedno auto, nechajte ostatné doma a zvezte rodinu sám.


Auto je našou nedeliteľnou súčasťou a veľkým pomocníkom. Dostaneme sa takmer všade a v relatívne krátkom čase a to vtedy kedy potrebujeme my. Nemusíme sa teda držať žiadnych cestovných poriadkov verejnej hromadnej dopravy. Občas je však potrebné vyriešiť problém s dopravou aj bez použitia toho vlastného dopravného prostriedku. Služby autopožičovní, ktorých vizitky nájdete aj na internete môžete využiť ak napríklad cestujete na dovolenku. S rodinou Vás bezpečne dopravia na letisko a po Vašom návrate zasa domov. Nebudete si musieť lámať hlavu nad tým kde zaparkujete, či Vám auto náhodou neukradnú alebo či po návrate z dovolenky chytíte na letisku taxík. Autopožičovňa citycar.sk sa Vám zaviaže, že bude auto pripravené v požadovanom čase a na určenom mieste.