Autosalón v čínskom meste Guangzhou priniesol niekoľko zaujímavostí, medzi ktorými je aj koncept s názvom WitStar. Ide o plne autonómne auto s dverami typu gullwing. Prístrojová doska vozidla je plná obrazoviek a predné sedadla sa dajú otočiť smerom dozadu. Najväčšou zaujímavosťou tohto čínskeho konceptu je akvárium so zlatými rybkami, ktoré je umiestnené ako lakťová opierka na zadných sedadlách.

Najslávnejšie automobilové rybky.

Otázkou je, prečo Číňania do auta dali akvárium? Ide iba o marketingový trik, aby sa o koncepte hovorilo, alebo je za tým niečo viac. Zlatá rybka rozhodne pritiahla pozornosť médií. Pravdepodobne však nejde o hlavný cieľ tohto riešenia.

 

Keďže WitStar je autonómne vozidlo, tvorcovia chceli takto demonštrovať jeho bezpečnosť. Akvárium s vodou je pomerne krehká vec, ktorá by v prípade nárazu dokázala narobiť vo vnútri poriadny neporiadok. Myšlienkové pochody konštruktérov by sa dali vyjadriť takto. Ak sa nič nestane akváriu a zlatým rybkám, nemusíte sa ničoho báť ani vy.

 

Európske a americké automobilky sa predháňajú v testoch a názorných demonštráciách ich technologických riešení. V Číne stačí dať do auta akvárium.

WitStar je elektromobil s predĺženým dojazdom. V elektrickom režime by mal zvládnuť 100 km. Akcelerácia z 0 na 50 km/h trvá 4,5 sekundy. Maximálka predstavuje 160 km/h.

 

Rybka ako bezpečnostný prvok sa pravdepodobne neujme. Na druhej strane však môžeme vidieť, že už aj v Číne vznikajú koncepty. V tomto prípade však jeho budúcnosť nevidím pozitívne.

 

Zdroj: carnewschina.com

Prečítajte si aj:  Hongqi L9 je luxusná limuzína z Číny. Ak nemáte štipku vkusu, je vaša za milión dolárov!