Tlak v pneumatikách je jedna zo základných vecí, ktorú by mal vodič pravidelne kontrolovať. Poviete si, že je to banalita, ale správne nahustená pneumatika vám vydrží dlhšie, zabezpečí nižšiu spotrebu a potešíte aj Európsku úniu nižšími emisiami CO2. Automobilky dnes ponúkajú elektronickú pomôcku TPMS (Tire Pressure Monitoring System), ktorý vás upozorní na nízky tlak konkrétnej pneumatiky.

Continental pracuje na systéme eTIS, ktorý na základe deformácie a charakteristiky odvaľovania dokáže upozorniť na príliš nízku hĺbku dezénu pneumatiky.

TPMS nájdete vo veľa autách a je príjemné, že systém vás odbremení od kontrolovania tlaku. Čo by ste povedali na to, keby dokázal upozorniť na príliš nízky dezén? Continental už pracuje na novej generácii elektronického pomocníka, ktorého nazval eTIS (electronic Tire Information System). eTIS okrem monitorovania tlaku bude upozorňovať aj na nedostatočnú hĺbku dezénu pneumatík.

Nový software a snímač v pneumatike budú zbierať údaje o deformácii a charakteristike odvaľovania pneumatiky. Časom, ako sa dezén derie, menia sa aj údaje, ktorú prúdia do systému. Inžinieri Continentalu testovali veľa pneumatík, aby dokázali určiť, ako sa menia ich charakteristiky počas životnosti. Ak hĺbka dezénu prekročí určitú hranicu, eTIS upozorní na nutnosť výmeny pneumatiky. Continental chce, aby bol systém dostupný pre nové autá vyrábané v roku 2017.