Continental, to nie sú len špičkové a drahé pneumatiky. Na výstave spotrebnej elektroniky a technológií CES 2018 ukážu svoje riešenie pre bezdrôtové nabíjanie elektromobilov. Ide o celkový koncept nabíjania. Systém založili na nabíjacích podložkách integrovaných vo vozovke, nad ktorými pristavené auto dobije bezdrôtovo batérie. Vyhľadávanie nabíjacích miest zabezpečí mikronavigácia.

 

„Doparkovanie“ prevezme asistent založený na magnetickom princípe. Má byť 10 x presnejší ako klasický koncepčný parkovací asistent.

„Neinvazívne“ nabíjacie stanice?

Stále vás Continental víziou nepresvedčil? Teória je taká, že po celom meste uvidíme malé vstavané „nabíjacie stanice“, husto rozložené na exponovaných miestach ako parkoviská, podzemné garáže, parkovacie miesta poblíž chodníka atď. Podľa Continentalu tak elektromobil dostane „šťavu“ viackrát v priebehu dňa, čo zabezpečí vyriešenie nízkeho dojazdu a eliminuje potrebu dobíjania klasickým spôsobom napojenia zo zásuvky. Continental priznáva, že okrem bezdrôtového nabíjania významnú rolu naďalej zohrá aj dobitie „po drôte". Jeho systém AllCharge využije akýkoľvek bod nabíjania bez ohľadu na rýchlosť nabíjania, typ alebo úroveň prúdu a napätia.

Dočkáme sa podobného aj na Slovensku?

Teoreticky ide  v prípade vízie Continentalu o „kompletné“ riešenie. Ale aj tej teórie je už priveľa. Existuje veľa spoločností, ktoré majú svoje vízie zabezpečenia energie pre autá budúcnosti. Kedy však reálne dôjdu do praxe? A koľko rokov (desaťročí) ubehne, pokiaľ aj my na Slovensku získame praktický prístup k týmto technológiám a vozidlám? Svieži a čistý vzduch v mestách by prospel každému... Má to aj kladnú stránku veci, aj keď trocha sebeckú. Naši vrčiaci „neekologickí“ miláčikovia so spaľovacím motorom na tomto svete pobudnú o to dlhšie.

Zdroj a foto: Continental, carscoops

DOHODA MEDZI IONITY A SHELL ZABEZPEČÍ ROZŠÍRENIE NABÍJAČIEK

DOHODA MEDZI IONITY A SHELL ZABEZPEČÍ ...

V nedávnom článku sme informovali o projekte IONITY, ktorý by mohol naštartovať elektromobilitu s novými nabíjacími ...

28. 11. 2017
POMALÉ NABÍJANIE ELEKTROMOBILOV? NIE PRI BATÉRIÁCH SCIB S NIÓBOM!

POMALÉ NABÍJANIE ELEKTROMOBILOV? NIE PRI ...

Šťava na 320 km za 6 minút? Japonská Toshiba hovorí o práci na vývoji nového typu batérie s veľmi rýchlym ...

15. 11. 2017
PROJEKT NEXT-E MÁ NAŠTARTOVAŤ BUDOVANIE SIETE NABÍJAČIEK ÁUT

PROJEKT NEXT-E MÁ NAŠTARTOVAŤ BUDOVANIE ...

O projekte Next-E sme už informovali. Niekoľko organizácii a 2 automobilky sa spojili, aby vybudovali lepšie zázemie pre ...

15. 11. 2017
MÁ TOYOTA ELEKTROMOBILY PRIPRAVENÉ SÉRIOVO?

MÁ TOYOTA ELEKTROMOBILY PRIPRAVENÉ ...

Ako sú na tom súčasné sériové Toyota elektromobily? Sú už pripravené na masovú výrobu? Názory sa rôznia. Posledné ...

26. 11. 2017