Ste celí nesvoji, keď vám má auto parkovať niekto cudzí? Viem, že v našich končinách to ešte nie je celkom bežná prax, no ak máte Corvette C7 určite chodíte na miesta, kde sa s touto službou stretnete. Najmä za veľkou mlákou je táto služba pomerne rozšírená a je zrejmé, že nejeden majiteľ s ňou nemá úplne najlepšie skúsenosti. Predsa len zveriť svoje auto mladíkovi, ktorý nečaká na nič iné iba kým zájde za roh, aby mohol spáliť trocha gumy z vašich pneumatík, vám asi na kľude nepridá. Že to nie je úplne ojedinelá prax, dokumentuje aj najnovší prvok výbavy, ktorý Chevrolet pripravil pre Corvette.

Ľudí v Chevrolete napadlo, využiť systém vyvinutý legendárnym Cosworthom aj inak, ako iba na sledovanie ostrých kôl.

Pri odchode z luxusnej reštaurácie už budete presne vedieť, čo sa dialo s vašou Corvette, kým ste si vo vnútri vychutnávali jedlo a spoločnosť.

Má názov Valet Mode a poskytne vám čiastočnú kontrolu nad vašim autom, aj keď ho zveríte do rúk niekoho cudzieho. Sám produktový manažér pre Corvette, Harlan Charles, povedal, že „Je to ako baby monitor pre vaše auto.“ Ako to funguje? Jednoducho si v menu navolíte tento mód a aktivujete ho zadaním štvormiestneho kódu. Tým zamknete schránku pred spolujazdcom a odkladací priestor v stredovej konzole. Rovnako deaktivujete a de facto znefunkčníte rádio a informačný systém auta. Čerešničkou na torte je aktivácia hračky menom Performance Data Recorder (PDR). Tento systém pre Chevrolet vyvinula, automobilovými súťažami ostrieľaná, firma Cosworth. Primárne je určený na zaznamenávanie jazdy a jazdných údajov, ak sa preháňate napríklad po uzavretej trati a chcete zlepšovať svoje kolá aj pomocou analýzy tých predchádzajúcich. PDR pomocou videokamery za čelným sklom nakrúca vašu jazdu, no okrem toho zaznamenáva aj zvuk z interiéru a dôležité údaje ako rýchlosť, otáčky motora, zaradený prevodový stupeň, či preťaženie. Ľudí v Chevrolete však napadlo, že sa tento systém dá využiť aj inak, ako iba na sledovanie ostrých kôl. Preto sa vo Valet móde aktivuje aj PDR a vy si môžete priamo na monitore na stredovom paneli pozrieť čo sa s vašim autom dialo. Mimochodom, záznam sa ukladá na 8 GB SD kartu umiestnenú v schránke pred spolujazdcom a zmestí sa na ňu 200 minút záznamu. 

Zdroj: Tlačová správa