Čo o nej zatiaľ vieme? Napríklad to, že jedna epizóda by mala stáť až sedem miliónov dolárov, bude trvať približne hodinu. Prvá séria sa začne vysielať najskôr o rok na Amazon Prime TV, moderovať bude stará známa trojica (Hammond, Clarkson, May) a podľa zákulisných informácií by sa mala volať Gear Knobs. Vyzerá to dobre, len treba rok počkať. 

Scenár každej epizódy, tak ako v prípade starého Top Gearu, bude mať na starosti Jeremy spolu s dlhoročným kamarátom Andym Wilmanom. Ten bude opäť výkonným producentom. A ako sa zdá, chlapci už so základmi pre prvé epizódy zrejme začali. Clarkson na Twitteri oznámil, že nakrúcanie sa začne v priebehu niekoľkých týždňov. Vzhľadom na dátum premiéry novej show je to skôr, ako sa čakalo.

Clarkson navyše dodal, že on, Richard Hammond a Wilman sú už pripravení, no čaká sa na Jamesa Maya, ktorý má zrejme ešte nejaké iné aktivity. Ako by to vyzeralo, keby prišiel „Captain Slow“ načas, že? :-) Pri prvom nakrúcaní budú ale prítomní už všetci. A aký bude obsah novej show? Oficiálne zatiaľ nevieme, no podľa všetkého v nej nebudú chýbať najdrahšie a najrýchlejšie autá sveta, typický britský humor, rôzne preteky a zrejme aj klasické správy.

Na ďalšie informácie si budeme musieť počkať tých niekoľko týždňov, než padne prvá klapka. Je viac ako pravdepodobné, že špionážne fotky z nakrúcania sa na internete objavia. Na koniec tu máme ešte jednu novinku z Top Gearu, ktorý sa začne filmovať začiatkom budúceho roka. BBC vypustila video, v ktorom si môžeme pozrieť Stiga na okruhu v Mercedese SLS AMG. Iste, automobil nie je žiadnou novinkou, no video je natočené 360-stupňovou kameru, vďaka čomu sa dá Stigova jazda pozrieť z rôznych uhlov. Pohľad môžeme meniť pomocou ovládača vľavo hore.

zdroj: autoforum