Dať hlavnému hrdinovi meno Baby je patetické. Chlapček, ktorý má cca 20 rokov, je hneď "najlepší" únikový vodič pre zloduchov. Jazdí síce na prepĺňanom Subaru Impreza, ale pár vecí mi tu nesedí... V pohode strávim to, že jeho Scooby je červená. Ale prečo má len WRX preboha? Prečo tak bežný a starý model? Súvisí to snáď s tým, že režiséra napadlo urobiť túto tému ešte v roku 2003?

OK, môj začiatok veľmi sľubne nevyzerá, však? Skôr, než kliknete na iný článok, alebo nedajbože na iný web, skúste prečítať ešte nasledovnú vetu. Z trailera, ktorý na YouTube uvoľnili v sobotu 11. marca, sa okrem klasickej zápletky (chalan + baba, vášeň, riziko, problémy, happy end...) dá vidieť aj veľmi slušne zmáknutá automobilová akcia. Nie jedna, nie dve, ale plno automobilovej akcie. A nehovorím o absurdných kúskoch ako v Rýchlo a Zbesilo, ale o vcelku reálnych kaskadérskych manévroch, ktoré by zvládol šikovnejší rely jazdec. Samozrejme, podvyživené WRX tu vo viacerých momentoch BABY DRIVER žmýka ďaleko za limit možností jeho 2,5 litrového prepĺňaného 4-valca s max. výkonom len 230 koní. No manévre samotné nie sú nereálne. A to ma na tom celom baví najviac!

Takže príbeh v kocke? Mladý chalan (Ansel Elgort), ktorého rodičia spoločne zahynuli pri autonehode v aute, v ktorom osobne sedel, má poškodené stredné ucho. Aby mu v hlave stále nepískalo, stále "musí" počúvať hudbu. A skvelé skladby ho nejakým zázrakom, aj keď celkom nezmyselne, robia skvelým vodičom. Pravdupovediac, niekedy sa pri skvelej muzike v aute tiež cítim ako Colin McRae. :) Chalan pracuje ako únikový vodič pre lokálneho vagabunda Doca (Kevin Spacey). Keď si nájde buchtu a bláznivo sa do seba zaľúbia, zdá sa, že by s nebezpečným životným štýlom mohol skončiť. Ale ako v každej dobrej akčnej rozprávke, ani v tomto prípade jeho odchod z podsvetia jednoduchý nebude... Zdá sa, že film bude mať aj slušný soundtrack, keď toľko deja stojí na hudbe. V USA má premiéru v auguste 2017. Verím, že u nás o pár týždňov na to...