Alfa Romeo a jej nové plány, ktoré sa neplnia, sú už otrepaná téma. Jediné, s čím sa v poslednej dobe môže talianska značka pochváliť sú športové typy 8C (Competizione, Spider) a 4C. Začína sa povrávať, že automobilka pripravuje aj prostredný športiak. Aj tento krát bude recyklovať historické označenie 6C. Pôvodná Alfa Romeo 6C mala pod kapotou šesťvalcové motory (sei cilindri) a vyrábala sa v rokoch 1925 až 1954.

Nová Alfa by mohla vyzerať napríklad takto. Čo poviete?

Novodobá Alfa 6C dostane základ od svojho bratranca značky Maserati. Konkrétne pôjde o pripravovaný typ Alfieri. Rovnako od tejto značky budú pochádzať aj motor. Historický odkaz velí, že pohon by mal zabezpečovať šesťvalec. A presne tak sa aj stane. Dvojité preplňovanie by sa malo postarať o výkon 357 až 387 kW (485 až 525 koní).

 

Alfa Romeo 6C dostane samozrejme pohon zadnej nápravy. Ide predsa o kupé. Kto by ho kúpil s pohonom predku? No dobre, niekto by sa možno našiel. Po dizajnovej stránke toho veľa nevieme, no je jasné, že taliansky vzhľad bude prítomný. Strecha by napríklad mala dostať aerodynamický tvar kvapky.

Ak by Alfa v tomto prípade naplnila svoje plány, Jaguar F-Type alebo Porsche 911 by dostali vážneho konkurenta. Otázkou ostáva, či skutočne vznikne nové šeťvalcové kupé s výkonom približne 500 koní.

Produkcia novinky bude limitovaná, no pravdepodobne vznikne viac ako 500 kusov.

Kedy sa novej Alfy dočkáme? Na trh by mala prísť do troch rokov od uvedenia Maserati Alfieri, ktoré výrobca vypustí asi v roku 2016. Tak ako v prípade súrodencov, aj výroba 6C bude limitovaná. Presný počet kusov zatiaľ nepoznáme. 8C vznikla v 500 exemplároch a 4C dostane 3500 kópií. Konečné číslo pre novú bude pravdepodobne niekde uprostred. Jaguar F-Type alebo Porsche 911 môžu začať nepokojne spávať.

 

Zdroj: autoexpress.co.uk

Prečítajte si aj: Test jazdenky Alfa Romeo Brera