Žiadna hračka

Nikolas má za sebou nesmierne úspešnú kariéru v motokárach. Za jeho doterajšie pôsobenie získal 4 tituly majstra SR, 5. miesto vo FIA CEZ a 7. miesto na majstrovstvách EU. Roky si teda pýtal miesto vo formulovom tíme. To teraz konečne má. Ujal sa ho tím Gender Racing Team, ktorý mu poskytne všetky podmienky na rozvoj jeho talentu. Formula Renault 2,0 patrí k prvým veľkým “autám”, k akým sa dá po motokárach dostať. Nie je to však žiadna nuda. Z dvojlitrového motora dostáva 196 koní. V kombinácii s mušou váhou 480 kg to stačí na zrýchlenie na 200 km/h za 7 sekúnd! No tieto formuly nie sú ani tak o rýchlosti v priamke, ale o schopnostiach v zákrutách. Vďaka malej hmotnosti, slickom a aerodynamike je jazda v nich celkom iná ako v bežných autách.

Galéria: 3 obrázkov

Prvé testy absolvoval Nikolas na Masarykovom okruhu v Brne a takéto boli jeho pocity. “Po 10 rokoch v motokárach už bolo na čase sadnúť si do rýchlejšieho auta. Je to neuveriteľné, ako to auto drží v zákrutách, jednoducho neopísateľný pocit. Prvý tréning som si zvykal na brzdy a na silu auta. Postupne som posúval brzdné body a zvyšoval rýchlosť v zákrutách. Získal som veľmi cenné skúsenosti a som pripravený na prvé preteky. Konať sa budú na Hungaroringu tento víkend (12. - 14. 04. 2019). Veľmi sa mi páči profesionálny prístup tímu Gender Racing Team a cítim, že som vo veľmi dobrých rukách.”

Okrem Hungarorignu sa Nikolas predstaví na okruhu v Brne, Grobniku a Slovakiaringu. Nebude chýbať ani na Veľkej Cene Slovenska.