Všemocný internet opäť ukázal, v čom je jeho sila - pripravované uber SUV Lamborghini Urus malo mať svoju premiéru až o 3 dni, ale... proste fotografie sa dostali von skôr, ako by marketingové oddelenie automobilky chcelo. Teda ak za tým nie je zámer, že?

Pri pohľade na toto auto musíte uznať, že sa designérom podaril skutočne husársky kúsok. Aj napriek tomu, že Urus je úplne iná kategória áut, ako Lamborghini doteraz vyrábalo, má všetky znaky superšportov z mesta Sant'Agata. Pri ňom vyzerá aj také BMW X6 ako chudobný príbuzný.

Okrem fotiek sa dostalo von aj čo to z technických detailov: Lamborghini Urus bude mať podvozkovú platformu novej generácie koncernu Volkswagen, ktorú bude zdielať s konkurenciou (ak sa to tak dá vôbec nazvať) ako Porsche Cayenne, Audi Q7 alebo pripravovaného (a skutočne škaredého) Bentley SUV.

Pod prednou kapotou nájdeme pravdepodobne 5.2 V10 motor, ktorý poháňa aj napríklad Lamborghini Gallardo. Na zvyšné detaily si ešte musíme počkať do 24., ale veríme, že to bude stáť za to!

 

zdroj: Autoblog.com

Lamborghini Urus