Určite ste ako deti hrávali nejakú hru z prostredia automobilov na hernej konzole. Možno ju hrávate aj teraz, veď na tom nie je nič zlé. Aké by to však bolo ovládať pomocou diaľkového ovládača reálne vozidlo niekde na okruhu? Diaľkovo ovládané GT-R vyskúšali na okruhu Silverstone. Na rovinke mu namerali rýchlosti vyššie ako 210 km/h.

Na diaľku ovládané automobily nie sú žiadnou novinkou. Určite ste už čítali o počítačom ovládaných vozidlách na okruhu, ako napríklad Audi RS7 alebo Jeremy Clarkson s BMW 330i na okruhu. Automobil, ktorý však ovláda z diaľky druhá osoba, to je už iný „level“.

Na diaľku ovládané GT-R môže dosiahnuť až 315 km/h.

Ako však ovládať vozidlo na diaľku tak, aby naňho mohol „vodič“ stále vidieť? Najlepšie asi z vrtuľníka. To si povedali aj v Nissane a tak do vzduchu vyniesli víťaza akadémie GT a jazdca pre Nismo, Janna Mardenborougha. Pre test si vybrali okruh Silverstone.

Nissan túto akciu spojil s oslavou novej hry Gran Turismo Sport a pri príležitosti už 20. výročia spojenia Nissanu a hernej série Gran Turismo. Vozidlo na diaľku ovládal cez ovládač DualShock4. Maximálna rýchlosť upraveného GT-R / C nie je obmedzená, a tak dosahuje 315 km/h. Na automobil ovládaný cez herný ovládač slušné, nie?

Vozidlo za "vodiča" v helikoptére ovládali 4 roboti.

A aký čas na Silverstone dosiahli? Najrýchlejšie kolo zajazdili za 1:17,47 s priemernou rýchlosťou 122 km/h. V najrýchlejšej časti bola maximálka až 211 km/h. Špeciálna upravené GT-R / C má 4 robotov, ktorí ovládajú riadenie, podvozok, brzdy a škrtiacu klapku. Operácie aktualizujú až 100-krát za sekundu. Bezdrôtová komunikácia s ovládačom je zaručená na vzdialenosť 1 km. Pre čo najlepšie prejazdy v zákrutách nainštalovali do vozidla senzory VBOX Motorsport a do vrtuľníka LCD obrazovku s premietaním rýchlosti a iných údajov. Automobil mal tiež bezpečnostný okruh, ktorý pri strate kontroly z ovládača aktivuje plný účinok ABS a vypnutie motora. Pozrite si video, v ktorom zobrazujú jazdu na okruhu. Naozaj zaujímavý nápad na propagáciu hry.