Koncern Volkswagen aj naďalej bojuje so škandálom Dieselgate. Firmu trápia obrovské náklady spojené s odškodnením v zámorí. Majiteľov vozidiel s motorom 2,0 TDI musí odškodniť vykúpením vozidiel. Ďalšie miliardy má VW zaplatiť úradom vo forme pokuty alebo ich investovať do ekologických projektov. Účet za 2,0 TDI je okolo 15 miliárd dolárov. Situácia ohľadom motora 3,0 TDI však ešte nie je úplne uzavretá.

Predstavitelia koncernu odsúhlasili zaplatenie pokuty americkým úradom vo výške 200 miliónov dolárov za zvýšené emisie motorov 3,0 TDI.

V USA nie sú problémové len motory 2,0 TDI, ale aj šesťvalce 3,0 TDI. Tie montovali do modelov Volkswagen, Audi a Porsche. V USA má tento problémov motor s podvodným softvérom približne 85 000 vozidiel. Predstavitelia koncernu odsúhlasili zaplatenie pokuty americkým úradom vo výške 200 miliónov dolárov za zvýšené emisie motorov 3,0 TDI. Nemecký gigant sa však bude musieť vysporiadať aj s majiteľmi dotknutých modelov. Podľa uniknutých informácií dokážu softvérovo upraviť väčšinu motorov tak, aby plnili emisnú normu. Približne 19 000 áut má však verziu trojlitrového motora, ktorú je príliš náročné opraviť. Týmto majiteľom ponúknu možnosť výkupu. Rovnako ako vlastníkom áut s motormi 2,0 TDI. Tie vykupujú za trhovú cenu zo septembra 2015, teda predtým, než Dieselgate prepukol. Mimochodom, už viac ako 80 % z majiteľov áut 2,0 TDI požiadalo o výkup „podvodného vozidla“.


Zástupcovia automobilky sa chcú vyhnúť výkupu všetkých vozidiel s motormi 3,0 TDI. Softvérová oprava je totiž menej nákladná a koncernu ušetrí približne 4 miliardy dolárov. Tie sa v momentálnej situácii hodia. Volkswagen totiž šetrí kde len môže, čo sa prejavuje na prepúšťaní zamestnancov a znižovaní počtu modelov. O oprave alebo výkupe vozidiel ešte nie je rozhodnuté a pojednávanie na súde pokračuje.


Zdroj: autonews, autoblog

VW BUDE PREPÚŠŤAŤ. OHROZENÝCH JE 30 000 MIEST!

VW BUDE PREPÚŠŤAŤ. OHROZENÝCH JE 30 000 ...

Prepúšťanie sa nevyhlo a ani nevyhne automobilovému priemyslu. Pomaly, ale isto bude nahradená ľudská pracovná sila ...

18. 11. 2016
VOLKSWAGEN PRESTANE PREDÁVAŤ NAFTOVÉ AUTÁ V USA

VOLKSWAGEN PRESTANE PREDÁVAŤ NAFTOVÉ ...

Asi netreba opakovať, že Dieselgate je pre Volkswagen veľký problém. Dôsledkom obrovského podvodu nie sú len vysoké ...

24. 11. 2016
ŠÉF VW VYSVETLIL, PREČO NEBUDÚ ODŠKODŇOVAŤ EURÓPANOV

ŠÉF VW VYSVETLIL, PREČO NEBUDÚ ...

Je viac menej isté, že americkí zákazníci vlastniaci automobil postihnutý kauzou Dieselgate dostanú odškodné. ...

04. 07. 2016
ÚČET ZA DIESELGATE JE 15 MLD, VW MUSÍ V USA ODKÚPIŤ AUTÁ

ÚČET ZA DIESELGATE JE 15 MLD, VW MUSÍ V ...

Americké ministerstvo spravodlivosti oznámilo, že koncern VW Group sa dohodol s úradmi na odškodnení zákazníkov a ...

29. 06. 2016