Náš najdlhší tunel Branisko je kapitola sama o sebe. Na jednej strane môžeme ďakovať, že je vôbec postavený s jednou rulou, na strane druhej sa môžeme chytať za hlavy, koľko peňazí tento tunel stál a aké technické nedostatky sa v ňom prejavujú. Tunel tohto roku okrem klasickej uzávierky potrebnej na údržbu v týchto dňoch zažíva aj mimoriadne uzatváranie.

Tunel už klasicky obídete cez horský priechod. Pripravte sa na zdržanie. 

Počas prvých dvoch dní tohto pracovného týždňa bude doprava z diaľničného tunela Branisko vylúčená a tunel bude úplne uzavretý. Obchádzková trasa vedie po ceste I/18. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Michaela Michalová.

 

Uzávera tunela sa začala dnes o 08.00 h a potrvá do utorka (8.8.) do 23.00 h. Dôvodom je havarijný stav cemento-betónového krytu vozovky v mieste prechodovej dosky pred východným portálom tunela.

 

Pre havarijný stav bola počas uplynulého víkendu doprava v tuneli obmedzená, boli z nej vylúčené vozidlá nad 3,5 tony a rýchlosť znížená na 40 km/h.

 

Tunel bol pre vozidlá nad 3,5 tony v obidvoch smeroch uzavretý už v piatok (4.8.). Pre autá do 3,5 tony bola v tuneli obmedzená rýchlosť na 40 km/h v dôsledku poškodenia vozovky z tepla, ale až tesne pred výjazdom. 

Zdroj: Teraz