Už je to niekoľko rokov, čo sa prestal vyrábať a predávať tento raritný Lexus. V podstate sa to všetko skončilo začatím výroby druhej generácie v roku 2005. Tá verziu kombi nepriniesla, čo bolo aj logické, keďže počet predaných kusov tejto verzie bol u prvej generácie skutočne minoritný (max niekoľko desiatok tisíc kusov celkovo). Ešte aj dnes, keď ceny týchto áut klesli na skutočne nízku hranicu, ich na cestách veľa neuvidíte. Dôvodov je niekoľko, asi ten najväčší je, že motorová paleta pozostávala len z benzínových 6valcov spriahnutých s automatom. Teda nič, čo by európana nejak zvlášť lákalo.

Lexus IS SportCross

Dnes sa má však všetko zmeniť, lebo už za pár hodín Lexus oficiálne predstaví novú (tretiu) generáciu Lexus IS a s ňou aj snáď sľubované prekvapenie. To totiž nenápadne naznačila sama automobilka priamo na svojej facebook stránke s poznámkou, že možno sa vráti aj auto, ktoré si ľudia pamätajú ako IS SportCross. Či sa tak skutočne stane, môžete sledovať online - svetovú premiéru uvidíte na tejto linke naživo. Presne o 15:30 nášho času to vypukne!

Ak by sa tak stalo, modelový rad Lexus IS sa rozšíri na sedan, kabriolet a kombi. Otázkou je, čo to spraví s predajom a či širšia motorová paleta (vrátane ohlasovaného hybrida) spraví s predajmi.