Od nedele má Dobšinský kopec traťový rekord na hodnote 2:20,682 s! Postaral sa o to „Dobšinátor" Simone Faggioli, keď svoju Normu M20 FC v druhej súťažnej jazde pretlačil do cieľa v úžasnom čase na hranici dvoch minút a dvadsiatich sekúnd! „Som šťastný, že sa mi to podarilo a nesklamal som očakávania divákov," smial sa od ucha k ucho šťastný Majster Európy.

Simone Faggioli opäť kraľoval Dobšinskému kopcu a vylepšil svoj rekord z minulého roka na hodnotu 2:20,682 s!

Je až neuveriteľné, ako tento ročník ovládli Taliani. Hneď za „Dobšinátorom" sa výborným časom 2:27,929 s na druhé miesto zaradil jeho krajan Fausto Bormolini, ktorý bol zároveň aj najrýchlejším pilotom na monopostoch. A akoby to nestačilo, tak na štvrtom mieste sa usadil nádejný Federico Liber s placatou Osellou FA 30. Jediný, kto sa dokázal medzi Talianov vklíniť bol nakoniec iba Čech Miloš Beneš, ktorý však zaostal za očakávaním, keď sa mu druhá jazda nevydarila a z tradičného druhého miesta klesol na tretie.

Slovákov môže potešiť vynikajúca forma Igora Drotára, ktorý počas tohto víkendu nemal medzi „plecháčmi" konkurenciu a jasne bol aj najlepším slovenským pilotom. Zaslúžene preto berie plný počet bodov do Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, kde si upevnil vedenie a ide jasne za majstrovským titulom. Dodajme iba, že celkovo Prešovčan skončil na 14.mieste.

Po slušnom čase v prvej súťažnej jazde, ktorý predpovedal druhé miesto v slovenskom majstráku, žiaľ do druhej súťažnej jazdy nenastúpil Jozef Béreš mladší. „Mali sme technický problém a nechceli sme riskovať poškodenie auta," povedal Ďodi v depe pri nakladaní auta. Už pred štartom vedel, že s novo pripraveným autom môžu byť problémy, ale hlavné bolo zúčastniť sa domácich, obľúbených pretekov. Strata na Drotára je v tejto sezóne už príliš veľká a tak Béreš logicky myslí už na nasledujúcu sezónu. V tej by jeho „Myšiak" mal patriť medzi favoritov.

Dodajme, že zo 122 pretekárov, ktorí sa dnes postavili na štart 31.ročníka Dobšinského kopca v hlavnom preteku nakoniec videlo cieľ 106 pilotov. Najdôležitejšie však je, že v duchu kampane za bezpečnosť na cestách sa ani na pretekoch v Dobšinej nestala žiadna vážna havária a nikto nebol zranený. A to je to najdôležitejšie, aby sme mohli konštatovať, že víkend sa v Dobšinej vydaril.