Mazda do súčasnej doby „nepasuje“. Myslím to iba v dobrom, keďže stále vymýšľajú nové riešenia „inak“ ako ostatní. Prečo si situáciu zjednodušiť a prijať globálne mainstream riešenia, keď môžeme prísť s niečím novým, jednoduchým, ale napriek tomu originálnym. Takto pristupujú k technickým riešeniam konštruktéri hirošimskej značky. Patentovali nový typ spojleru, ktorý sa v prípade nečinnosti nezasúva, ale „sedí“ nad zadnými svetlami. Môže ho dostať nová wankel Mazda, postavená na základe štúdie RX-Vision.

V každom prípade, dajte nám už poriadne športové auto. Pokojne s týmto spojlerom!

Podobný spojler má štúdia Mazda RX-Vision.

Nezvyčajné riešenie tradične v podaní Mazdy

Načo takéto riešenie? V prvom rade ide o schopnosť odlíšiť sa, tak výnimočnú pre japonskú značku. Na druhej strane, „nadsúvací“ spojler má jednu super vlastnosť. Pokryje celú šírku auta vrátane zadných svetiel. Vysúvacie krídla, naopak, nie vždy pokryjú celú „prdel“ karosérie a zasahujú len v časti medzi zadnými lampami. Spojler má zároveň znížiť turbulencie a, samozrejme, zlepšiť prítlak. Nový počin Mazdy publikoval Úrad pre patenty a ochranné známky v USA. Na fotkách je akýsi „kei car“ so zadnou časťou očividne inšpirovanou štúdiou RX-Vision. Nečudo, toto riešenie by novej generácii rotačného športiaku nesmierne sedelo.

Ja vás, milí Japonci, za seba prosím. Dajte nám už konečne poriadne športové auto! To, že robíte skvelé „bežné“ modely s petrolheadskou príchuťou, niekedy nestačí.

Zdroj: carscoops

EVOLÚCIU MAZDY RX-VISION UVIDÍME NA AUTOSALÓNE V TOKIU UŽ V OKTÓBRI

EVOLÚCIU MAZDY RX-VISION UVIDÍME NA ...

Pred dvomi rokmi Mazda prekvapila štúdiou RX-Vision. Konceptom tak ohromili verejnosť, že niekoľko ľudí chcelo dokonca ...

19. 09. 2017
MAZDA POTVRDILA VÝVOJ WANKEL HYBRID POHONU

MAZDA POTVRDILA VÝVOJ WANKEL HYBRID POHONU

Mazda rotačnému motoru nedá pokoj. Aj keď nebola prvá automobilka, ktorá ho vyvíjala (česť prináleží nemeckej firme ...

06. 09. 2017
AKO FUNGUJE SPCCI MOTOR MAZDA SKYACTIV-X?

AKO FUNGUJE SPCCI MOTOR MAZDA SKYACTIV-X?

Mazda je malá automobilka, avšak na poli vývoja nových technológii je to veľký hráč. Už odjakživa ide tak trochu proti ...

20. 08. 2017
ELEKTRIFIKÁCIA HIROŠIMSKEJ ZNAČKY? MAZDA HYBRID PRÍDE UŽ V 2019

ELEKTRIFIKÁCIA HIROŠIMSKEJ ZNAČKY? MAZDA ...

Elektrina bude vládnuť aj hirošimskej značke. Po roku 2030 neuvidíme iné Mazdy ako elektrifikované, vrátané ...

28. 09. 2017