Zažívame mimoriadny technologický rozmach. Ani autá sa nevyvíjali rýchlejšie, ako dnes. Okrem systému autonómnej jazdy automobilky pracujú aj na ďalších život uľahčujúcich a zaujímavých technológiách. Juhokórejská automobilka SsangYong vyhlásila, že v ich malom crossoveri Tivoli budú už koncom roka okná ovládané dotykom. Bude tak zrejme prvým autom na svete, v ktorom sa tento prvok objaví.

Dotykové ovládanie okien zrejme čoskoro "odstráni" tlačidlá z dverí. A prinesie množstvo iných možností...

Zatiaľ ho však skúšali iba zamestnanci automobilky. SsangYong plánuje v budúcnosti zaviesť do svojich modelov mnoho ďalších moderných technológii. Ako hovorí šéf spoločnosti Choi Jong-Sik, „budeme pokračovať vo vývoji produktov novej generácie, ktoré budú spĺňať potreby zákazníkov a nastavíme nový trend tým, že podporíme tvorivé nápady a inovatívny výskum.“ Behom troch rokov príde k odhaleniu ďalších 3 nových modelov, pre ktoré by dotykový systém okien mal byť už samozrejmosťou. Zatiaľ však nevieme, či bude v základe, alebo za príplatok. Do roku 2020 počítajme s novou generáciou SUV Rexton. Ten sa dočká aj elektrickej verzie. So snahou o elektrifikáciu modelov súvisí aj nové otváranie okien. To by malo „odstrániť“ tlačidlá na dverách.

V neďalekej budúcnosti by to mohlo v aute vyzerať aj takto:

Na systéme interaktívnych okien pracujú v Toyote už 5 rokov. Keď sa raz dostanú do sériovej výroby, otázku: Už sme tam? od svojich detí už viac asi počuť nebudete. :)

 

Zdroj: autoroad.cz