Mercedes napĺňa aktuálny trend a prináša opäť o niečo bližšie sen o ekologických zajtrajškoch. Na autosalóne v New Yorku ukázal triedu B Electric Drive. Koncept sme mohli vidieť už minulý rok v Paríži. Nemusíte byť odborník, aby ste pochopili, že ide o elektromobil. Áno, Mercedes vchádza ďalším modelom do úplne nefunkčného odvetvia trhu. Ak ste vyhrali niekoľkokrát po sebe jackpot možno už máte doma SLS AMG Electric Drive. Ak máte predsa len trochu obmedzené finančné možnosti ale silné ekologické cítenie, pripravte sa na elektrickú triedu B.

Mercedes neprezradil ani hmotnosť ani kapacitu batérií.

Ako prvý si však na svoje prídu začiatkom budúceho roku uvedomelí Američania. Európania si budú musieť počkať ešte o niekoľko mesiacov dlhšie. Ale v čom tkvie čaro a tajomstvo nového Mercedesu? Je to konečne elektromobil s normálnou cenou? Alebo zvládne na jedno nabitie viac ako dve ulice? Pravdepodobne ani jedno z toho. Takže ide len o ďalší obyčajný elektromobil, tentoraz so znakom Mercedesu.

Hlavná otázka znie: Je tento Mercedes konečne prvý elektromobilom, ktorý prerazí? Odpoveď: Pravdepodobne nie.

Automobilka však o ňom veľa informácií neprezradila. Očakávať môžeme elektromotor s výkonom 100 kW (136 k), ktorý dosiahne maximálny krútiaci moment 310 Nm. To všetko bude stačiť na maximálnu rýchlosť 160 km/h a zrýchlenie na 100 km/h pod 10 sekúnd. Mercedes udáva dojazd elektrickej triedy B na úrovni 200 km. Kapacitu batérii preventívne neprezradil. Na druhej strane vieme, že „už“ po dvojhodinovom nabíjaní bude k dispozícií až polovica kapacity batérie. No nie je to super? Ešte je dôležité zdôrazniť, že 200 km platí pre mesto, kde síce dochádza k rozjazdom, ale aj ku rekuperácii brzdnej energie. Aký bude dojazd na diaľnici si môžeme len domyslieť.

 

V interiéri bude displej, ktorý vodičovi poskytne všetky dôležité informácie o dojazde a pohone ako takom. Inak pôjde o obyčajnú triedu B so štandardnou bezpečnostnou výbavou. Mercedes zatiaľ nezverejnil ani cenu. Z toho môžeme vyčítať, že extra nízka nebude.

 

Zdroj: autoforum.cz

Prečítajte si aj: Test Mercedes Benz GLK 220 CDI