Ford ukáže na autosalóne vo Frankfurte európsku verziu Mustanga modelového roka 2018. Úpravy pripravili pre Ford Mustang V8 aj 2,3 l EcoBoost. Okrem omladenia pohonného ústrojenstva prichádza pony car aj s troma novými metalízami: modrou Kone Blue, oranžovou Orange Fury a červenou Royal Crimson. Prví zákazníci môžu mať modernizovaný Mustang v garáži začiatkom budúceho roka.

Ford Mustang vo farbe Orange Fury

Ford chystá modernizáciu Mustangu pre rok 2018, kým V8 bude mať až 450 k, teda o 40 k viac, 2,3 l EcoBoost dostane o 27 k menej, presne 290 k a navyše filter pevných častíc.

Inžinieri sa pohrali so výkonom 5,0 l V8, ktorý teraz ponúkne 450 k (o 40 k viac). Dosiahli to zvýšením maximálnych otáčok a použitím dvoch druhov vstrekovačov, jedny vysokotlakové pre priame vstrekovanie paliva a druhé nízkotlakové pre vstrekovanie do sania, ktoré majú poskytnúť viac krútiaceho momentu pri nízkych otáčkach.

Ford Mustang Royal Crimson

Zmenám sa nevyhol ani 2,3 l EcoBoost 4-valec. Tomu pre zmenu priškrtili výkon, teraz ponúka 290 k namiesto pôvodných 317 k. Lenže vďaka zvýšenému spätnému tlaku vo výfuku a filtru pevných častíc teraz spĺňa emisnú normu Euro 6.2. Zelení teda chrochtajú blahom, no Ford tvrdí, že 4-valcový Mustang je rovnako rýchly ako predtým.

V8 bude mať 450 k

Ford prináša pre Mustang novú 10-stupňovú automatickú prevodovku. V ponuke zostáva aj 6-stupňový manuál, pre ktorý pripravili dvojlamelovú spojku a nový dvojhmotový zotrvačník pre rýchlejšie radenie a lepšiu spoľahlivosť.

2,3 l EcoBoost priškrtili na 290 k

Pre modernizovaný európsky Mustang majú v rukáve aj niekoľko nových jazdných režimov ako Drag Strip určený na rýchle štarty a šprint, My Mode pre vlastné nastavenie alebo Good Neighbor, ktorým nebudete vyrušovať susedov hlasným výfukom. Ford má vo voliteľnej výbave MagneRide Damping System, o ktorom hovorí, že sa dokáže bleskurýchle prispôsobiť zmene podmienok na ceste.

Modernizovaný Mustang s V8 bude lepší ako doteraz

Do interiéru zabudovali 12“ LCD infotainment podobný tomu z Fordu GT, ktorý je kompatibilný s Android Auto a Apple CarPlay. Nechýbajú ani elektronickí pomocníci ako asistent na zabránenie kolízii, detekcia chodcov, adaptívny tempomat, parkovací asistent alebo varovanie pred opustením jazdných pruhov.

zdroj: carscoops.com

MODERNIZOVANÝ FORD MUSTANG ZRÝCHĽUJE AKO NIKDY PREDTÝM

MODERNIZOVANÝ FORD MUSTANG ZRÝCHĽUJE AKO ...

Modernizovaný Ford Mustang predstavili ešte v januári. Dostal niekoľko štýlových, ale aj technických vylepšení, ...

28. 07. 2017
FORD MUSTANG JE NAJPREDÁVANEJŠÍM ŠPORTIAKOM NA SVETE

FORD MUSTANG JE NAJPREDÁVANEJŠÍM ...

Ford Mustang bol posledných 50 rokov najpredávanejším športovým autom v Spojených Štátoch, automobilka však využila ...

27. 04. 2017
CHCETE ZVONENIE MUSTANG V8 V MOBILE? ŽIADEN PROBLÉM

CHCETE ZVONENIE MUSTANG V8 V MOBILE? ŽIADEN ...

Ford sa snaží propagovať svoj najnovší Mustang všemožne. Najnovšie tu máme zvuk jeho 5,0-litrovej V8-mičky ako ...

13. 04. 2017
FORD MUSTANG GT - NAJDOSTUPNEJŠIE AUTO S V8 UPAĽUJE CEZ 250 KM/H

FORD MUSTANG GT - NAJDOSTUPNEJŠIE AUTO S V8 ...

Ford na Mustangu pred príchodom do Európy poriadne zamakal. Dovtedy pony car síce vyhrával šprinty na štvrť míle, ale ...

15. 03. 2017