Chceli by ste auto, ktorému trčí z kapoty kompresor, tak ako Dominicovi Torettovi vo filmoch Fast & Furious? Že k tomu treba poriadnu americkú silu typu Dodge Charger/Challenger s veľkým V8? Doteraz to tak bolo, no na scénu prichádza „mokrý sen všetkých tuzerov“. Volá sa DragFX OBD II Synthetic Engine Sound Simulator a môžete si ho dať pokojne aj na auto so štvorvalcom. V najlepšom prípade, samozrejme, naftovým... :-)

Takto  by to malo zrejme vyzerať, no nevyzerá 

Na cestách víídame autá s rôznymi úpravami. Existujú tri základné kategórie - podarené, menej podarené a takzvaný „tuzing“. Prístroj, ktorý vám dnes predstavíme, je zrejme najbláznivejšia vec, aká sa dá na auto momentálne kúpiť. V podstate iba kus plastu, ktorý stačí prilepiť na kapotu a pritom sa vôbec nemusíte báť, že by sa mohol roztopiť, nakoľko do styku s motorom vôbec neprichádza.

Falošný kompresor má integrovaný reproduktor, ktorý je prepojený s modulom vo vnútri auta a podľa otáčok motora vydáva zvuk. Ten si môžete nastaviť, na výber je napríklad spomínaný Dodge Charger, BMW M3 alebo Ford GT. To všetko dokonca aj na diaľku, cez smartphone. Ako to v praxi funguje si môžete pozrieť na videu a zároveň posúdiť, či je to na smiech alebo na plač. Pravdou ale je, že niečo podobné nás možno čaká aj na normálnych autách, ako je BMW, akurát zo zadnej časti. :-(

zdroj: DragFX