Formula 1 sa otriasla v základoch. Mená, ktoré dlhé roky patrili k tímom po sezóne zmenia dres. Z Ferrari odchádza Fernando Alonso a z Red Bullu Sebastian Vettel. Alonso počas piatich rokov pôsobenia v Ferrari nedokázal okolo seba vybudovať silný tím, vyhrať titul a napodobniť Michaela Schumachera. Vettel tento rok dostáva na frak od tímového kolegu Daniela Ricciarda a rozhodol sa v Red Bulle skončiť.

Sebastian Vettel sa dohodol na 3-ročnej spolupráci s Ferrari

Za skončením Alonsa vo Ferrari môžeme vidieť rôzne veci. Ferrari kompletne zmenilo vedenie, v tíme už nie je Stefano Dominicali a ani Luca di Montezemolo. Marco Mattiacci sa chopil riadenia a predstavil trojročný plán, ktorým chce dostať Ferrari na vrchol. To je pre Alonsa príliš dlhá doba a tak z tímu odchádza. Povráva sa, že za je odchodom môže byť aj konflikt s vedením tímu. Ferrari si je vedomé, že potrebuje vyrovnanú dvojicu a najlepších pretekárov. Kolegom Kimiho Räikkönena sa stane 4-násobný majster sveta, Sebastian Vettel.

Kimi Räikkönen bude mať od budúcej sezóny nového tímové kolegu, Sebastiana Vettela

Vettel odchádza z Red Bullu do Ferrari. Tím si ho získal zmluvou na tri roky a astronomickým platom 80 miliónov dolárov za rok.

Ferrari Vettela získalo ponukou, ktorej neodolal. Na jednej strane môže doviesť značku k titulu a stať sa súčasťou legendy Ferrari, tak ako Michael Schumacher, na druhej strane mu ponúkli astronomický plat. Tím si upísal Vettela na tri roky za 240 miliónov dolárov, tým pádom každý rok zarobí 80 miliónov a urobia z neho najlepšie zarábajúceho športovca na svete. Len pre porovnanie, futbalista Cristiano Ronaldo zarobil za minulí rok 52 miliónov dolárov,  alebo Lionel Messi 41,7 milióna dolárov. Vettelovi konkurenti Alonso a Hamilton patria v súčasnosti k najlepšie plateným pilotom F1, ich ročná mzda prestavuje 27,5 milióna dolárov.

Vettel dostane od Ferrari viac, ako Schumi v dobe svojej najväčšej slávy

Michael Schumacher zarobil v dobe jeho najväčšej slávy, v roku 2004, tiež 80 miliónov dolárov, lenže nie všetky peniaze dostal od Ferrari. Výplatná páska tímu hovorila o sume 40 miliónov a ďalších 40 miliónov prišlo z reklamy. Nakoniec môže na Vettelove bankové konto pribudnúť oveľa viac ako 80 miliónov dolárov ročne, záleží len na jeho šikovnosti.