Preteky v Macau patria medzi najnáročnejšie na svete. Úzka mestská trať je pre jazdcov skutočnou výzvou a aj najmenšia chybička môže mať fatálne následky, ako napríklad v pretekoch FIA GT World Cup. Veľakrát sa stane, že tu autá šuchnú o zvodidlo, to však nie je problém, pretože pilot ide ďalej. No ak mu prejazd zákrutou nevyjde a trafí bariéru, v lepšom prípade skončí, v horšom zoberie so sebou iného jazdca a v najhoršom spôsobí hromadnú haváriu.

Hromadná havária hneď v prvom kole

Vo FIA GT World Cup štartovali jazdci s platinovou a zlatou licenciou FIA, pilot so striebornou musel prejsť schvaľovacím procesom. Bezpečnosť teda nebrali na ľahkú váhu a na trati boli len skúsení jazdci. Ani to však nie je zárukou pre bezproblémový priebeh. Už v prvom kole kvalifikačných pretekov to skončilo katastrofálne.

Španiel Daniel Juncadella (jazdí Blancpain GT Series a VLN) nezvládol prejazd zákrutou a skončil v zvodidlách. Stalo sa tak v najhoršom momentne, teda hneď v prvom kole po štarte, kedy sú autá naskladané na sebe. A výsledok? Hromadná havária, v ktorej skončilo až 16 áut. Preteky, samozrejme, prerušili a po odprataní miliónového vrakoviska reštartovali preteky len pre 8 áut.

video: MT89, CrashRacing