Malý Fiat 500 je v rodnej krajine mimoriadne obľúbený. V každom, aj v najmenšom mestečku ich tam môžete stretnúť desiatky. Nedávno sa zapísal do Guinnessovej knihy novým rekordom. Nezískal ho priamo automobil za niektorú z vlastností, avšak aj tejto aktivite musím uznať náročnosť. Za menej ako 48 hodín dokázali tamojší predajcovia odovzdať zákazníkom takmer 1 500 nových Fiatov 500. Ako je to možné? Spojili sa všetci záujemcovia a kúpili malý Fiat 500 v rovnaký deň?

Predajcovia Fiatu dokázali za 48 h odovzdať takmer 1 500  kusov typu 500.

Presne 1 520 Fiatov 500 spolu na jednom mieste, to len tak hocikedy neuvidíte.

Historický rekord zapísaný do Guinnessovej knihy mohli uskutočniť len vďaka výhre v súťaži v spolupráci s talianskym supermarketom Esselunga. A aby si to zákazníci pamätali do konca života, nechal taliansky supermarket pre túto akciu vyrobiť špeciálnu edíciu.

Pod prednou kapotou pracuje síce len základná 1,2-ka, avšak ako výhra v súťaži postačuje.

Tá má pod kapotou síce len 1,2-ku s maximálnym výkonom 51 kW (69 k), avšak aj líniu výbavy Lounge obohatenú o logá supermarketu Esselunga na vonkajšom stĺpiku a plaketu v interiéri s poradovým číslom. K tomu im priradili ešte 14-palcové disky so špeciálnym dizajnom a chrómové krytky vonkajších zrkadiel. Majitelia si bohužiaľ nemohli vybrať farbu, všetky modely sú lakované v pastelovo bielej farbe. Všetky vozidlá ešte pred odovzdaním zoradili na skúšobnej dráhe talianskej továrne Mirafiori. V konečnom dôsledku mohol byť rekord ešte o 25 vozidiel vyšší. Presne tento počet zákazníkov si totiž svoje nové automobily nevyzdvihlo, urobia tak behom pár nasledujúcich dní.

Zoradiť takto pekne vozidlá do kolóny muselo zabrať určite veľa času.