Fiat oživí Tipo, ale v reinkarnovanej podobe. Sedan Tipo sme vám už predstavili, má konkurovať lacným sedanom nižšej strednej triedy ako Dacia Logan, Citroen C-Elyseé a Peugeot 301. No okrem verzie sedan príde aj kombi. Taliani vypustili pred autosalónom v Ženeve prvú ochutnávku. Ako už býva zvykom, na obrázkoch lacno vyzerať nebude. Práve naopak, podobne ako všetky automobilky, bude aj Fiat v médiách promovať Tipo v špičkovej výbave.

 

Tipo stojí na rovnakej platforme ako autá 500L, 500X a Jeep Renegade. Pod kapotou budú motory s výkonom 95 - 120 koní.

Takto vyzerá nový sedan od Fiatu. Podobu kombi spoznáme v priebehu pár dní.

Novodobé Tipo je ideologickým nástupcom sedanu Linea, avšak nový typ príde aj vo verzii kombi. Výrobu auta majú na starosti v Turecku. Tipo stojí na rovnakej platforme ako autá 500L, 500X a Jeep Renegade. Rázvor má hodnotu 2640 mm a dĺžku odhadujeme na 4,5 metra. Objem batožinového priestoru má byť väčší ako 520 litrov.


Kombi by malo mať pod kapotou rovnaké motory ako sedan. Základom ponuky je atmosférický agregát 1,4 Fire s výkonom 70 kW (95 koní). Väčší motor 1,6 E-torq má ponúknuť 81 kW (110 koní) a príde aj vo verzii CNG a LPG. V Európe nemôže chýbať naftový motor. Slabší diesel 1,3 MultiJet dodá 70 kW (95 koní). Väčší naftový agregát 1,6 MultiJet ponúkne 88 kW (120 koní). Manuálna prevodovka bude mať 5, resp. 6-stupňov a automat príde so šiestimi rýchlosťami.


Vieme, že v sedane si môžete priplatiť za komfortné prvky ako automatická klimatizácia, navigácia, multimediálny systém s 5“ dotykovou obrazovkou, hlasové ovládanie a parkovacia kamera. V základnej výbave majú byť parkovacie senzory a dažďový senzor.


Okrem karosérií sedan a kombi by sme v budúcnosti mohli vidieť aj hatchback.


Zdroj: inautonews