Kart World Championship

Marcel začal deň dobrým výsledkom v top 10

Piatok na Majstrovstvách Sveta v halových motokárach môžeme považovať za úspešný, Filip Baláž vybojoval krásne 4. mieste a Marcel Liedl si pripísal umiestnienie v top 10.

Ako prvý do motokáry v piatok ráno sadol Marcel. V silnej konkurencii vybojoval 10. miesto v kvalifikácii. Po štarte sa snažil dostať čo najvyššie. Zvolil stratégiu zastavenia v boxoch v strede pretekov. Marcel jazdil jedno rýchle kolo za druhým, aby prešiel cieľom na veľmi dobrom 9. mieste. Hneď prvý výsledok v top 10 nás povzbudil.

Filip žmýka z motokáry čo sa dá

Filipova ranná kvalifikácia nezačala šťastne, mal síce na konte merané kolo, no časom zaradil až na 13. miesto. Dôvod? Technický problém na motokáre, ktorú mu počas kvalifikácie organizátori vymenili. Filip sa snažil z novej motokáry vyžmýkať čo najviac a podarilo sa mu stúpnuť o dve miesta, v pretekoch teda skončil tesne za top 10, na 11. mieste.

Filip takmer získal druhú bronzovú medailu

Podarená kvalifikácia

Po obede začínal Filip, ktorý v kvalifikácii získal výborné 6. miesto. Počas pretekov sa dral dopredu, aby mohol ísť ešte v prvej polovici do boxov. Na trať sa vrátil v druhej polovici štartového poľa. Vtedy začal stíhaciu jazdu postupoval stále vyššie. Cieľom nakoniec prešiel na vynikajúcom 4. mieste. Potom prišla studená sprcha v podobe penalizácie a straty miesta. Už sme si mysleli, že Filip skončí piaty, ale penalizovaný bol aj jazdec na 3. mieste a Filip sa vrátil na 4. pozíciu. Vynikajúci výsledok nás potešil.

Marcel v boxoch

Na rad prišiel Marcel, ktorému nevyšla kvalifikácia a štartoval až z 13. miesta. Skúsil stratégiu veľm neskorej zastávky v boxoch a oplatilo sa. Počas pretekov si urobil náskok, aby sa vrátil na 11. pozíciu, ktorú udržal až do konca pretekov. Oproti štartu si polepšil si o dve miesta, čo bol vo veľmi silnej konkurencii naľudský výkon.

Motokáry na Majstrovstvách Sveta sú veľmi rýchle

Do posledných piatkových pretekov vyštartoval Filip z posledného miesta. Snažil sa z motokáry dostať maximum, ale tých najlepších už nedokázal dobehnúť a prišiel do cieľa na 13. mieste. V sobotu pokračujú Majstrovstvá Sveta v halových motokárch v Taliansku posledným dňom bodovaných pretekov. Slovenský tím sa bude snažiť vybojovať čo najlepší výsledok. Držte palce Filipovi Balážovi a Marcelovi Liedlovi.

Galéria: 9 obrázkov

Tím sa chce poďakovať za podporu Racing Shopu, obchodu so všetkým čo pretekári potrebujú, ako aj ostaným partnerom SOOP, Medialife, Kart 1 Arena, TopSpeed.sk, Ravi, Balaz Brothers Motorsport, AutoSportTeam Presskam, BG Killer, Detail Art, M-Link, Samooprava, Životný Štýl a Kôň, MMG Freedom Barbers, Slovakia Ring.