Pred 15 rokmi prinieslo BMW sériu krátkych profesionálnych akčných filmov. V marketingu spôsobili doslova revolúciu. Nič podobné svet doposiaľ nepoznal. Krátke filmy BMW získali niekoľko medzinárodných ocenení. Ani sa  nezdá, že vznikali v rokoch 2001 a 2002 v dvoch etapách. Na každom z nich spolupracovali veľké mená Hollywoodu. Clive Owen je v jednotlivých misiách ako vodič rôznych vtedy horúcich noviniek BMW. Dalo by sa povedať, že pôvodná séria 8 unikátnych filmov bola originálom a predlohou tomu, čo dnes poznáme ako sériu celovečerných filmov Kuriér (Transporter). Z môjho pohľadu urobilo vedenie marketingu svojho času veľkú chybu, keď sa rozhodli tieto filmy pred verejnosťou doslova skryť. Pôvodne im bola venovaná samostatná webstránka www.bmwfilms.com, na ktorej ste kedykoľvek mohli nájsť a znova si pozrieť skvelé akčné filmy kedy sa vám zachce. V tom čase svet ešte nepoznal youtube... 

Po rokoch BMW marketing stránku www.bmwfilms.com pre nový film The Escape obživil. Teda, presnejšie len doménu. Urobili tak pre nový film, ktorý rovnako šikovne ako predošlé propaguje nové BMW radu 5 G30 (konkrétne model 540i). Kuriérom je znova Clive Owen, o ktorom svojho času kolovali informácie, že väčšinu dynamických kúskov vo filmoch skutočne sám šoféroval. Až na tie mimoriadne nebezpečné, kedy mu hrozila ujma na zdraví. Stránka www.bmwfilms.com je, snáď len na teraz, venovaná kompletne len novinke. Oficiálne sa stále nie je možné dostať sa pre pripomenutie k pôvodnej sérii. Preto vám pod nižšie prinášam výber z youtube, ktorý pre svoje roky neoplýva špičkovým obrazom, ani zvukom, ale pre zážitok určite postačí. Pôvodná séria filmov sa volala „The Hire” (prenájom). Jednoznačne najlepším z nich, a vlastne vôbec, je film Star. V akčnej komédii si v ňom samú seba zahrala Madonna. Film režíroval jej vtedajší manžel Guy Richie.

História série The Hire: 

Prvá sezóna „The Hire” predstavená na BMWFilms.com, odštartovala 26. apríla 2001 filmom Johna Frankenheimera „Ambush”, po ktorom nasledoval film „Chosen” od Anga Lee. Získal Oscara za filmy „Skrotená hora” a „Pí a jeho život”. Tretí film série „The Follow” režíroval Wong Kar-wai a zahrali si v ňom Forest Whitaker, Adriana Lima a Mickey Rourke. Prvú sériu doplnil film Guya Richieho „Star” s popovou ikonou Madonnou. Posledným filmom danej sezóny bol „Powder Keg”, v ktorom hral Stellan Skarsgård a natočil ho niekoľkonásobný držiteľ Oscara Alejandro G. Iñárritu. Prvú sezónu, ktorú produkoval David Fincher („The Social Network”, „Muži, ktorí nenávidia ženy”), videlo za prvé štyri mesiace viac ako 11 miliónov divákov.