Nový čínsky majiteľ americkej automobilky Fisker plánuje obnoviť výrobu. Zatiaľ však nie je jasné kedy. Opätovné spustenie fínskych výrobných liniek by sa malo týkať najmä už existujúceho luxusného hybridu s názvom Karma. Typ však podľa všetkého prejde menším alebo väčším vyladením. Wanxiang Group Co. tvrdí, že v Karme našli 250 nedostatkov, ktoré najprv musia odstrániť.

Karma má asi zlú karmu. Treba ju vylepšiť.

Obnovená výroba by podľa všetkého mala odštartovať v továrni nachádzajúcej sa vo Fínsku. Majitelia ju tam ale dlho držať nebudú. Krátko po spustení ju chcú premiestniť do amerického Delaware, kde vlastnia továreň získanú od General Motors.

 

Predseda predstavenstva a zakladateľ čínskej spoločnosti, Lu Guanqiu, uviedol, že automobilka pracuje aj na novom type. Jeho uvedenie je naplánované na rok 2017. Viac informácií však verejnosti neposkytol.

Zatiaľ nie je jasné, akých 250 nedostatkov automobilka našla. Rovnako tak neprezradila ani bližšie informácie ohľadom pripravovanej novinky.

Koncept Atlantic verejnosti predstavili už v roku 2012.

Je možné, že automobilka aj v tomto prípade nadviaže na svoje aktivity spred obdobia bankrotu. V roku 2012 na autosalóne v New Yorku predstavila koncept menšieho sedanu s názvom Atlantic. K jeho realizácii nikdy nedošlo.

 

Automobilka Fisker vznikla v roku 2007 zo sídlom v Kalifornii. Jej prvý a zatiaľ jediný vyrábaný typ, Karma, debutoval už v roku 2008. Luxusný hybrid sa však do výroby dostal až v roku 2011, kedy automobilka predala 2450 exemplárov. Výrobu koncom leta 2012 zatavili finančné problémy. Automobilka hľadala nových investorov, no nakoniec vyhlásila bankrot. Produkcia sa nerozbehla dodnes. Značka vo februári 2014 prešla do rúk nových čínskych majiteľov, ktorí plánujú jej oživenie.

 

Zdroj: autonews.com

Prečítajte si aj: Začína sa obnovená výroba Saabu 9-3