Skôr, či neskôr prídu na cesty plne autonómne autá. Bežného motoristu, ktorý berie automobil len ako alternatívu k hromadným prostriedkom dopravy, to môže potešiť. U vodičov, ktorých šoférovanie baví, to však v mnohých prípadoch vzbudzuje obavy. Nebudeme môcť moderné autá už šoférovať? Mnohí sa jednoducho volantu vzdať nechceme.

 

„V budúcnosti zostaneme oddaní stavať autá pre entuziastov. Sú autá, kde autonómny režim dáva zmysel a ostatné nie," hovorí futurologička Fordu, Sheryl Connellyová.

Minimálne automobilka Ford však v budúcnosti na nadšencov štyroch kolies nezabudne. „V budúcnosti zostaneme oddaní stavať autá pre entuziastov. Sú autá, kde autonómny režim dáva zmysel a ostatné nie, hovorí futurologička Fordu, Sheryl Connellyová. Na mysli má najmä športové autá, ktoré vyrába divízia Ford Performance.


Modrý ovál momentálne testuje flotilu bezpilotných modelov Fusion Hybrid v Kalifornii, Michigane a Arizone. Nedávno dokonca vstúpil do aliancie so spoločnosťami Google, Volvo, Uber a Lyft, aby urýchlil vývoj autonómnej technológie. Cieľom skupiny je vytvoriť do roku 2021 masovo dostupné autonómne autá.


Na druhej strane, Ford nezabudne na vodičov, ktorí majú radi auto pod kontrolou. Ford Performance pracuje na nových športových autách so skratkami ST, RS a GT. K vydareným autám ako Ford Focus RS, Shelby Mustang GT350 o chvíľu pribudne aj superšport Ford GT.


Zdroj: carscoops

 

JAZDA: FORD FOCUS III RS

JAZDA: FORD FOCUS III RS

Focus RS bol vždy výnimočný, no III. generácia je extrémna. V tom najlepšom zmysle. Na TopSpeed.sk sme mu už venovali ...

17. 04. 2016
TEST FORD MUSTANG GT 5.0 COUPÉ (6. GEN)

TEST FORD MUSTANG GT 5.0 COUPÉ (6. GEN)

Akokoľvek neuveriteľne a nepochopiteľne to vyzerá, 6. gen Mustangu je pre mňa najväčším šokom v tom najpozitívnejšom ...

08. 07. 2015
TEST: FORD MUSTANG CABRIO 2,3 ECOBOOST (6 GEN.)

TEST: FORD MUSTANG CABRIO 2,3 ECOBOOST (6 ...

Nasledujúce fakty si zaslúžia obdiv. Má 51 rokov a za ten čas si ho zvolilo vyše 9 miliónov ľudí. V drvivej väčšine ...

03. 06. 2015
CHCETE FORD GT? PENIAZE VÁM NEMUSIA STAČIŤ

CHCETE FORD GT? PENIAZE VÁM NEMUSIA STAČIŤ

Ford je obrovská mainstreamová značka a celosvetovo patrí medzi najväčších hráčov. Okrem bežných áut ponúka aj ...

04. 02. 2016