Prostredníctvom nového interaktívneho videa od Fordu sa môžete preniesť do interiéru nového Mustangu a z rôznych uhlov pohľadu si vychutnať rýchlu jazdu na okruhu Silverstone. Záberynatočili v modeli Mustang s 5,0-litrovým motorom V8. Video umožňuje divákovi pomocou myši alebo kurzora meniť uhol pohľadu, akoby sedel v interiéri modelu Mustang a otáčal hlavou. Podobne ako v počítačovej hre, aj tu máte možnosť prepnúť na záber z vrtuľníka alebo z kamery na prednom nárazníku, vidieť polohu vozidla Ford Mustang na aktívnej mape a sledovať aktuálnu rýchlosť a otáčky motora.

Video ponúka 360° uhoľ pohľadu, ale aj zábery z vrtulníka a od predného nárazníka ako v počítačovej hre.

Interaktívne video si môžete pozrieť tu: http://bit.ly/Mustang360Silverstone

 

„Chceli sme, aby si každý mohol vychutnať rýchlu jazdu v Mustangu V8 na skvelom okruhu,“ povedal Mark Truby, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre komunikáciu a vzťahy s verejnosťou. „Toto video je unikátne tým, že divák má plne pod kontrolou uhol pohľadu. Môže sa pozerať ktorýmkoľvek smerom, presne ako keby sedel v kokpite Mustangu, prepnúť na letecký záber, sledovať rýchlosť aj otáčky motora. Úplne vás to vtiahne do deja.“

 

Materiál na 80-sekundový film nakrútili počas jediného dňa pomocou šiestich kamier GoPro vo vnútri vozidla, a pomocou bezpilotného vrtuľníka a kamier na prednom nárazníku. Profesionálny jazdec Paul Swift viedol Mustang na 2,6-kilometrovom okruhu Silverstone.

„Ešte som nevidel film s uhlom záberu 360° v takejto kvalite – naozaj sa cítite, akoby ste sedeli vo vozidle,“ povedal Paul Swift. „Rád by som vám povedal, ako to urobili, ale som viazaný sľubom mlčanlivosti.“ 

 

V prípade online verzie sa film spustíte po kliknutí na kultový symbol Mustanga a štartovacie tlačidlo. Smer pohľadu možno meniť pomocou kurzorových tlačidiel, touchpadu alebo myši. Po kliknutí na symbol vrtuľníka sa zobrazí letecký záber a kliknutím na prednú masku modelu Mustang môžete prepnúť na pohľad z predného nárazníka.

 

Nový Ford Mustang s karosériou typu fastback (so splývavou zadnou časťou) alebo kabriolet je prvýkrát po 50 rokoch existencie modelu v predaji v celej Európe. Mustang s 5,0-litrovým motorom dokáže vyvinúť maximálny výkon 421 koní a krútiaci moment 530 Nm; k dispozícii je aj verzia s 2,3-litrovým motorom EcoBoost s výkonom 317 koní a krútiacim momentom 432 Nm. 

 

Zdroj: tlačová správa

 

 

Video je aj na stránke youtube s obmedzenými možnosťami interakcie