Dino bývalo kedysi vstupnou bránou do sveta Ferrari. Dnes túto úlohu plní Ferrari California T, no nemusí to tak zostať. Už dlho kolujú chýry, že Ferrari chce vzkriesiť zabudnutú značku. Objavili sa ja prvé špionážne fotky, na ktorých má byť testovacia mula nového Dina. To však nie je všetko, internet obleteli nové obrázky. Síce nie sú v extra kvalite no ukazujú auto, ktoré by mohlo byť novým športiakom.

Pozeráme sa na nové Dino?

Ferrari testuje nové auto, bude to nové Dino?

Auto na fotkách je podobné Ferrari 488 GTB no líši sa v niekoľkých veciach. Iný je predný nárazník, kapota, zadná časť auta, či kryt motora. Náduchy za dverami sú výrazne menšie, čo môže naznačovať použitie menšieho motora. V prípade Dina sa hovorí o prepĺňanom V6 s objemom 2,9 l vo výkonových verziách 450 k a 600 k, ktorý má spolupracovať so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Existuje aj  iná teória o tom, aké auto je na obrázkoch. Vraj by mohlo ísť je zákazkovú jednokusovú výrobu, ako to Ferrari zvykne robiť v rámci programu Special Projects. V minulosti z ich dielne vyšlo napríklad Ferrari F12 TRS.

Zdroj: carscoops.com

FERRARI TESTUJE NOVÉ DINO

FERRARI TESTUJE NOVÉ DINO

Ferrari v minulosti vyrábalo aj iné ako 12 valcové športiaky, malo pre ne špeciálnu značku Dino. Pod touto značkou ...

08. 09. 2015
PLÁNUJE FERRARI VZKRIESIŤ DINO?

PLÁNUJE FERRARI VZKRIESIŤ DINO?

Kým vrcholom ponuky Ferrari je LaFerrari, teraz sa pozrieme na opačný koniec ich modelového radu. Tam v súčasností vládne ...

13. 04. 2015