Už po ôsmy raz sa na piešťanskom letisku konala párty tunerov, šprintérov, drifterov, hudobníkov... prosto všetkých, ktorí majú radi rýchle kolesá a akciu. Piatok patril najmä muzike. Kto prišiel, ten mohol vidieť naživo interpretov ako Rytmus, Ego Kontrafakt, SHAKERS, Bacil & Ragby, LeRa, exhibíciu Muai Thai, K-Fan show s Mariom Gottim a Alexandrom Štrbom, a samozrejme, súťaž Miss Carat Tuning Party.

 

Sobota už bola o autách. Šprinty na 403 m, druhé kolo King Of Drift Slovakia 2012, tuneri so svojimi miláčikmi, autoslalom a highlight dňa mali byť preteky vrtuľníka a Nissanu GT-R či tanec lowrideru Porno-Benz. Za dva dni do areálu letiska prišlo okolo 10 tisíc návštevníkov a dohromady tam bolo 4 500 áut - tak povedal v závere podujatia David Vaverčák. Akcia prebehla hladko, celý program sa zaobišiel bez zranení či nehôd. My sme sa na letisko boli pozrieť v sobotu, a tak pre Vás máme na TopSpeede "zopár fotečiek".. ;)

Hneď zo začiatku parkoviska návštevníkov bolo takéto vtipné uvítanie

Naozaj veľký záujem bol o motoristickú disciplínu, ktorá stále naberá na popularite, a nie je sa prečo čudovať. Druhé kolo King Of Drift Slovakia opäť preverilo schopnosti pretekárov nalepiť čo najviac mušiek na bočné okno. A treba povedať že im to išlo a niektorí ľudia sedeli celý deň iba na driftovaní. Doobedie bolo divácky vďačné najmä preto, že sa mohol každý, kto zohnal lístok, zviesť v driftovacom špeciále - Drift Taxi. Ak ste sa dostali do auta napráklad Mariána Janečka, Romana Kolesára, Gabriela Koczkáša, mali ste o zábavu postarané. Nie, že by to ostatní nevedeli, títo ale robili najväčšiu show.

Roman Kolesár v plnej paľbe

Víťazi II. KODS: I. miesto Roman Kolesár BMW M3 E46 turbo, II. miesto Maroš NIKŠ BMW M3 E36, III. miesto Ivan VLČEK BMW M3 E46. Gratulujeme!

Po rannom drift taxi a kvalifikácii nasledovali samotné preteky. Súboje a drifty v tesnom závese nenechali nikoho vydýchnuť a boli veľmi vyrovnané. Porota ale nakoniec rozhodla o relatívne suverénnom víťazstve Romana Kolesára. Diváci mohli len súhlasiť, pretože Roman bol asi najkvalitnejší "zadymovač" počas celej soboty.

Takto sa vrátil Marián Janeček do depa...