Ak sa tento rok chystáte na dovolenku do Francúzska alebo budete touto krajinou len prechádzať, mali by ste vedieť, že Francúzsko zníži rýchlosť na okresných cestách. Maximálny povolený limit 90 km/h znížia o 10 km/h, týmto krokom si sľubujú skresať vysoký podiel mŕtvych pri dopravných nehodách na okresných cestách.

Napriek množstvu kritiky budeme na francúzskych vidieckych cestách jazdiť pomalšie. Od 1. júla vojde do platnosti zníženie maximálnej povolenej rýchlosti z 90 km/h na 80 km/h. Nariadenie postihne približne 400-tisíc okresných ciest. Spolu s týmto znížením rýchlosti schválili vo Francúzsku ďalších 20 opatrení, ktoré majú znížiť počty zranených a mŕtvych na cestách.

V BRITÁNII BUDE PO NOVOM HROZIŤ VODIČOM DOŽIVOTNÝ TREST!

V BRITÁNII BUDE PO NOVOM HROZIŤ VODIČOM ...

Vodičom v Británii po novom riadne zakúria. Uvažujú nad mimoriadnym sprísnením - vodičom doživotný trest, ak ...

22. 10. 2017
TAKTO POLICAJTI MERAJÚ RÝCHLOSŤ V BELGICKU!

TAKTO POLICAJTI MERAJÚ RÝCHLOSŤ V ...

Veľa vodičov sa u nás sťažuje, že sa policajti pri meraní rýchlosti maskujú. Už dávno to tak nie je. Pred rokmi sa ...

19. 09. 2017

Nad podobným krokom uvažujú aj v susednom Nemecku, kde viac ako polovicu obetí dopravných nehôd zaznamenali na cestách 2. a 3. triedy. Nečudo, že diaľnice sú štatisticky najbezpečnejšími časťami cestnej infraštruktúry. Škoda, že u nás na tom kompetentným veľmi nezáleží.

Jazda takouto rýchlosťou už bude vo Francúzsku na okresných cestách od 1. júla zakázaná.

Čo si o podobnom kroku myslíte vy? Boli by ste za zníženie maximálnej povolenej rýchlosti na okresných cestách, alebo ste zásadne proti? Vyjadrite sa v diskusii.

STE ZA ZNÍŽENIE MAXIMÁLNEJ POVOLENEJ RÝCHLOSTI PODĽA VZORU FRANCÚZSKA?

  • Áno ( 9% )

     

  • Nie ( 91% )

     

Odpovedalo 268 ľudí