Prečóóó? Čo im šibe?! Prvé otázky, ktoré napadnú každému z vás. Odpoveď nie je jedna a nie je jednoduchá. O čo teda ide? Majiteľom auta je zámožný Talian Pourmohseni Hadi (aj keď jeho meno teda talianske nie je ani trochu :). Model BMW M6 2007 kúpil v roku 2008. Po 5 rokoch sa stále sťažuje na neznáme vibrácie, rachot a buchance, ktoré auto vydáva pri preraďovaní.

 

 

Tvrdí, že hluk sa už viacerým spolujazdcom postaral o nevoľnosť podobnú morskej nemoci. Keďže M6 bola vo viacerých servisoch v Taliansku bezvýsledne a BMW Mníchov vraj nereagovalo na sťažnosť a žiadosť o nápravu tohto stavu, talianovi prdli nervy, čoho výsledkom je táto verejná demolácia. Samozrejme, nejednal v amoku, celé divadielko si dobre naplánoval a pripravil. Množstvo fotografov zastupuje vybrané pozvané médiá. Má to byť spôsob ako získať pozornosť vedenia BMW riešiť jeho problém.

Ťažko povedať, či auto skutočne nie je v poriadku, dobre vieme, že BMW M6 nikdy nemalo ambíciu byť najkomfortnejším či najtichším autom v ponuke. Rovnako tak po opakovanej osobnej skúsenosti vieme, že BMW M6 s robotizovanou prevodovkou SMG dokáže pri preraďovaní riadne kopať a hluk vnútri je vec, ktorú mnohí vyhľadávame. Samozrejme, ak sa bavíme o nádherne odladenom hluku motora. Na druhej strane, ak Hadiho frustrácia trvá už roky, je veľmi pravdepodobné, že na aute sa povozili aj iní vodiči, možno aj majitelia iných BMW M5/M6 a len potvrdili Talianovu frustráciu. Zásadnou odpoveďou na hore uvedenú otázku prečo však v zásade ostáva hlavne: lebo na to má!

Viacerým možno napadne, že keď chcel auto teatrálne zničiť, mohol ho dať prejsť pásakom, alebo ho zapáliť. No Hadi má iný plán. BMW M6 chce dať karosársky znova opraviť, aby ho mohol znova roztrieskať. Tentokrát na námestí v Berlíne. Dobrý je týpek, čo poviete? Asi bude naozaj dosť nasraný... :)

 

Každý menej teatrálne založený a menej majetný občan by v takom prípade volil iný postup. Azda najlogickejší by bol odpredaj jazdenky, nech sa s ňou trápi niekto iný... :) Alebo? Čo by ste robili vy?

 

zdroj: autoblog.com