Gemballa do Ženevy prišiel s tým, čo robí najlepšie – úpravy Porsche. V stánku nájdete upravenú 911, Panameru a Carrera GT. Najväčším prekvapením je ďalšia generácia úpravy Avalanche (Lavína). Na svete je od roku 1985. Každá stojí na báze modelu 911 Turbo. Vzhľad môžem označiť prinajmenšom za extravagantný, no je adekvátny tomu, čo ponúka motor. Je totiž vyladený na 820 koní!

„Avalanche je nedefinovateľný súzvuk motora, výkonu a zrýchlenia, ktoré vás doslova vystrelí cez horizont,“ vysvetľujú konštruktéri Gemballa.

Porsche 911 Turbo má sériovo slušný max. výkon 540 koní. Na stovku zrýchli vďaka stálemu pohonu 4x4 za fantastické 3 sekundy. Gemballa Avalanche jeho hranice posúva oveľa ďalej. Po úpravách sania, výfukov a turba z 3,8 B6 turbomotora dostali 820 koní a takmer 950 Nm. Obe hodnoty sú úplne šialené, nemyslíte? Bez úprav neobišiel ani podvozok, ktorý musí takýto výkon zvládnuť. Svetlá výška auta je ešte nižšia, karbón-keramické brzdy ešte výkonnejšie a pruženie ešte odolnejšie. Dizajnové úpravy sú funkčné. O prítlak sa stará masívne zadné krídlo. Nová je tiež predná kapota, bočné panely a interiér, ktorý tiež žiari exkluzivitou.

Zdroj: motor1.com