Kórejci po vzore Toyoty, Hondy, Nissanu a i. vytvorili novú značku, ktorou chcú konkurovať v luxusnom segmente. Pokrstili ju menom Genesis. Najnovším prírastkom do tejto zatiaľ nie veľkej rodiny je limuzína Genesis G80. Podarí sa jej presadiť medzi konkurentami s dlhšou históriou? Veľmi by som tento pokus nezavrhoval. Po stránke dizajnu vyzerá veľmi dobre.

Genesis G80 Sport, rovnako ako obyčajné modely, bude k dispozícii aj s pohonom všetkých kolies. 

Bežný Genesis G80 je luxusné auto, ktoré svojim dizajnom, komfortom a novými technológiami súperí so silnými rivalmi. Dynamickú prednú časť tvorí trojrozmerne tvarovaná maska chladiča, zasadená medzi adaptívne dvojité projekčné reflektory s LED technológiou.

 

Limuzína má bez jedného centimetra päť metrov. Rázvor činí 301 centimetrov. Štandardne sú na G80 obuté 18 palcové disky. Pre bežný civilný model boli známe len 2 pohonné jednotky. Oba benzínové motory V6, z ktorých väčší je prevzatý z limuzíny G90. Agregáty 3.3 GDi a 3.8 GDi dosahujú výkony 207 a 232 kW (282 a 315 k) a obidva sú skombinované s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Pre mnohých z nás je však zaujímavý preplňovaný 3,3 V6 T-GDI vo verzii Sport. Dosahuje výkon 272 kW (370 k) a poskytuje maximálny krútiaci moment 510 Nm v rozmedzí 1300-4500 min-1. Rovnako ako G80 má aj G80 Sport 8-stupňovú automatickú prevodovku. Je prevzatý z väčšieho modelu G90. Nie je vylúčené, že tento motor sa objaví i v ďalších modeloch materskej značky. Tieto údaje sú určené pre kórejsky trh. Nie je vylúčené, že sa budú jemne líšiť.

Karoséria modelu G80 Sport má športový nádych dosiahnutý dynamickými detailmi, a to mriežkou chladiča, dvojitými koncovkami výfuku a dekoračnými lištami okolo bočných kolien z matného chrómu. V interiéri sú výraznejšie tvarované predné športové sedadlá a športový volant, doplnený páčkami na manuálne ovládanie prevodovky a prepínačom jazdných režimov. Použitá technika prešla malými zmenami oproti non-sport verzii. Podvozok je nižší, vzadu sú vetrané kotúče. Štandardne je Sport obutý na 19kách. 
Genesis G80 Sport začnú predávať v Kórei koncom tohto roka a na exportné trhy príde v roku 2017.

Zdroj: ca.motor1.com

HYBRIDNÝ KONCEPT UKAZUJE, ČÍM BUDE GENESIS BOJOVAŤ PROTI BMW 3

HYBRIDNÝ KONCEPT UKAZUJE, ČÍM BUDE ...

Segment prémiových športových sedanov strednej triedy je už teraz nabitý výbornými autami. Etalónom je samozrejme BMW 3, ...

25. 03. 2016
PRVÝM MODELOM GENESIS N BUDE KUPÉ G70. PÔJDE PO KRKU M4-KE!

PRVÝM MODELOM GENESIS N BUDE KUPÉ G70. ...

Iba nedávno sme vás informovali o tom, že novovzniknutá značka Genesis rozšíri svoju ponuku o modely N. Dnes sa už rysuje ...

20. 01. 2016
GENESIS POVEDIE BÝVALÝ RIADITEĽ LAMBORGHINI

GENESIS POVEDIE BÝVALÝ RIADITEĽ ...

Kórejská automobilka Hyundai, respektíve koncern Hyundai-Kia, má novú posilu a opäť ide o človeka, ktorý predtým ...

29. 12. 2015
GENESIS G90 NA VIDEU DETAILNE. TO AUTO VYZERÁ ÚŽASNE, TU SA VŠAK PREDÁVAŤ NEBUDE

GENESIS G90 NA VIDEU DETAILNE. TO AUTO ...

Nová luxusná značka Genesis predstavila nedávno prvý typ G90. Ten sme doteraz mohli vidieť iba na fotografiách ...

17. 12. 2015