Kórejská automobilka Hyundai, respektíve koncern Hyundai-Kia, má novú posilu a opäť ide o človeka, ktorý predtým pracoval pre automobilku zvučného mena. Kórejci najskôr zamestnali Petra Schreyera, ktorý má svedomí napríklad dizajn prvej generácie Audi TT, a dali mu na starosti dizajn značky KIA. Úlohu splnil na výbornú, dal automobilke novú identitu a stal sa jej prezidentom. Ďalším prominentným človekom, ktorý prijal ponuku automobilky Hyundai, sa minulý rok stal Albert Biermann, bývalý viceprezident pre konštrukciu v BMW M. V rámci automobilky Hyundai vedie športovú divíziu N. Najnovšie Kórejci hľadali šéfa pre svoju novovzniknutú prémiovú značku Genesis a našli ho v Lamborghini.

Manfred Fitzgerald pracoval 12 rokov v Lamborghini ako riaditeľ značky a dizajnu. Teraz povedie značku Genesis na poste senior viceprezidenta. Pridá sa tak k menám ako Peter Schreyer, bývalý dizajnér Audi a súčasný prezident Kia, Albert Biermann, niekdajší technický šéf BMW M a súčasný šéf Hyundai N, a Luc Donckerwolker, dizajnér, ktorý pracoval pre Audi, Bentley a Lamborghini a v Genesise povedie divíziu Prestige Design a Hyundai Motor Design Center.

Jeho meno je Manfred Fitzgerald a značku Genesis povedie od 1. januára 2016. 52-ročný Fitzgerald má 20-ročné skúsenosti v oblasti luxusných automobilových značiek a 12 rokov pracoval pre Lamborghini. Stál pri raste tejto talianskej automobilky, kde pôsobil na poste riaditeľa značky a dizajnu. V Genesise bude jeho úlohou vytvorenie a realizácia stratégie a marketingu značky a bude pôsobiť na poste senior viceprezidenta. Fitzgerald bude na tomto poste spolupracovať s ďalšou posilou zvučného mena Lucom Donckerwolkerom. Ten v minulosti pôsobil ako dizajnér v značkách ako Audi, Bentley a Lamborghini a v Genesise povedie divíziu Prestige Design a Hyundai Motor Design Center.
 

Zdroj: Hyundai