Organizátorom German Cars Meetingu, no primárne fanúšikom nemeckých značiek áut včera počasie v zásade vyšlo. V daný dátum 29. 10. mohlo byť oveľa chladnejšie, veternejšie, no hlavne mohlo pršať. Areál SlovakiaRingu prilákal stovky krásnych mašín, prevažne nemeckej produkcie. Oficiálne boli na akciu pozvaní aj majitelia nie priamo nemeckých áut koncernových značiek VW Group Seat a Škoda.

 

 

Paddock bol prakticky plný áut prevažne značiek BMW a Mercedes, no nechýbali ani Audi, Opel a Volkswagen. V krátkom videu Petra ŠTURDÍKA z Volant.TV v záberoch kamery zbadáte aj Ford GT, Ferrari a iné chuťovky na kolesách. Ak ste na akcii neboli, uvidíte, že sa nejednalo o statické podujatie, skôr naopak. Návštevníci mali možnosť vyskúšať si moduly v škole bezpečnej jazdy, zúčastniť sa krátkeho šprintu, driftu alebo až 3-hodinového programu jazdenia na okruhu. Súčasťou stretnutia boli viaceré tradičné disciplíny známe z tuningových zrazov ako súťaž o najhlučnejší výfuk, najviac znížené auto, show and shine, spanilá jazda okruhom, vyhlasovanie výsledkov šprintérskej ligy SŠA 2016 a vystúpenie viacerých hudobných umelcov. Aj keď na nej Peter nemohol byť celý deň, akciu hodnotí ako veľmi vydarenú a zdá sa, že návštevníci, ktorí sa jej v akejkoľvek forme zúčastnili, tiež. Pozrite si, ako to včera na SlovakiaRingu počas dňa vyzeralo.

Október 2016 bol vďaka akciám Beauty Car Racing Wheels Day 16 a German Cars Meeting 2016 k fanúšikom kolies na SlovakiaRingu mimoriadne štedrý a počasie veľmi zhovievavé. Obe akcie bezprostredne po sebe tohtoročnú sezónu skvelo ukončili.