Televízna stanica Eurosport a výrobca pneumatík Dunlop dali hlavy dokopy a pracujú na niečom, čo poteší každého fanúšika motoršportu. Rozhodli sa, že natočia seriál Great Fightbacks, kde ukážu, akú odvahu, guráž a výdrž musia mať pretekári, aby sa znova dostali na vrchol. „Príbehy, ktoré sme vybrali pre seriál Great Fightbacks, ukazujú, aké odhodlanie, intuíciu a ctižiadosť museli niektorí poprední svetoví jazdci, vodiči i tímy preukázať, aby mohli v pretekoch vyhrať,“ povedal Guillaume Carli, riaditeľ marketingu osobných pneumatík Dunlop pre Európu, Stredný východ a Afriku. „Rovnako, ako príbeh v našom televíznom spote, i tieto skutočné a inšpiratívne príbehy ukazujú, že cestu k úspechu dláždi rad vzrušujúcich, ale neobyčajne ťažkých prekážok.“

Nový seriál Great Fightbacks zachytáva pretekárov v snahe dostať sa späť na vrchol. Seriál z motoršportového prostredia začína na Eurosporte 21. novembra.

Zatiaľ natočili prvé dva diely. V prvom nám porozprávajú príbeh Marca Marqueza, ktorý sa v pretekoch cestných motocyklov do 125 cm3 dokázal na Veľkej Cene Portugalska 2010 prebojovať z posledného miesta na prvé. Marc po nehode v zahrievacom kole musel štartovať z posledného miesta. Neuveriteľnou odvahou a ctižiadosťou sa prebojoval celým štartovým poľom a porazil aj svojho najväčšieho súpera Nica Terola.

Marc Marquez je hviezdou prvého dielu Great Fightbacks

Druhý príbeh nás zavedie do Le Mans v roku 2014, kde v triede LMP2 bojoval tím Dunlop Jota. Poradie na čele pretekov bolo nepredvídateľné a nebol to len súboj jazdcov a tímov, ale aj vojna výrobcov pneumatík. Nakoniec ale vyhral tím Dunlop Jota, ktorý musel ešte v posledných minútach pretekov dotankovať, takže víťazstvo nemal vôbec isté.

Druhý diel ukáže tím Dunlop Jota v boji o víťazstvo v Le Mans 2014 v triede LMP2

Seriál z prostredia Le Mans začne Eurosport vysielať 21. novembra 2015 počas 6 hodinových pretekov WEC v Bahrajne.

Zdroj: tlačová správa