Nemecko je známe silným automobilovým priemyslom a mnoho skvelých áut pochádza práve odtiaľto. Ale aj v tejto krajine môžu vzniknúť katastrofálne autá, teraz nemám na mysli Trabant, ale niečo omnoho, omnoho horšie. Auto bolo také zlé, že nevyrobili viac, než jeden kus. 

 

„Viete, čo je na Hoffmanovi skvelé? Toto 6 koňové auto je pri šoférovaní strašidelnejšie, než 600 koňové!“ Jason Torchinsky, Jalopnik.

Naši americkí kolegovia mali tú česť (alebo smolu?) vyskúšať trojkolku Hoffman z roku 1951. Auto má len tri kolesá. Je to vôbec auto? Motor má len jeden valec a objem 0,2 litra. Výkon je 6,5 koní a podržte sa, celý putuje na zadné koleso! Maximálna rýchlosť je 45 km/h, ale z obavy o život ju asi nikto nikdy nevyskúšal. :-) Zadné koleso sa nestará len o prenos sily na vozovku, ale aj o zatáčanie. Auto je výrazne nestabilné už pri státi!


Toto auto je tak zlé, až to nedokážeme pochopiť! Už len nastupovanie do auta vyžaduje gymnastické schopnosti. Posed za volantom je katastrofálny, z miesta vodiča nevidíte ani do spätných zrkadiel, pretože niekomu prišlo múdre umiestniť ich rovno za A-stĺpiky! Prevodovka je kategóriou samou o sebe. Rýchlosti radíte len pozdĺžnym smerom a medzi každou rýchlosťou je neutrál, takže vlastne neviete, či máte zaradené alebo nie. Ďalšie detaily v aute, ako napríklad rúra vedúca do palivovej nádrže cez interiér, alebo sťahovanie okien vás určite rozosmejú! :-)


Zdroj: carscoops