Honda plánuje NSX Type R, ktorú by postavila proti Porsche 911 GT3.  Nick Robinson, líder vývoja Hondy NSX, hovorí, že Type R by zlepšil športový imidž značky. Hoci projektu ešte nedali zelenú, Robinson myslí, že sa tak stane: „V Honde je silná vôľa urobiť to.“

Honda NSX Type R by mohla byť zadokolka

Honda NSX Type R by mohla byť zadokolka a konkurovať Porsche 911 GT3.

Hondu NSX poháňa dvoma turbami prepĺňaný pozdĺžne uložený 3,5 litrový V6. Spolu s tromi elektromotormi ponúka výkon 581 k a krútiaci moment 550 Nm. Verzia Type R by mohla prísť o dve predné elektromotory, čim by z nej urobili čistú zadokolku. Odstránením elektromotorov by oproti štandardnej Honde NSX ušetrili na váhe. Použitím ľahkých materiálov, hoci to bude nákladné, by mohli znížiť hmotnosť ešte viac.

Bude Honda NSX Type R konkurenciu pre Porsche 911 GT3

Nový NSX Type R by mala byť zameraná na jazdu na okruhu a Robinson ju prirovnal k Porsche 911 GT3 generácie 991: „GT3 je extrémne zamerané na jazdu na okruhu. Ale pre Type R to samozrejme môže byť priamy konkurent.“ Automobilka už v minulosti hovorila, že Honda NSX bude súperiť s Ferrari 458 Italia, Porsche 911 GT3 môže byť ďalším krokom. Avšak Robinson prirovnal NSX Type R ku GT3 len v dojme z riadenia. Spomenul aj, že značka s veľkou pravdepodobnosťou predstaví aj otvorenú verziu Hondy NSX. Odobratie strešných panelov bude mať podľa neho len malý vplyv na tuhosť karosérie.